Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Jogosan sértődik meg egy...

Jogosan sértődik meg egy (egyedülálló) szülő, ha felnőtt gyermeke a családjával (férj, gyerekek) szeretné tölteni a Szentestét, és őt csak 25-ére hívták, de akkor több napra?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

...nekem errol a kerdesrol az jutott eszembe, amikor a sajat szuleimhez utaztunk a ferjemmel, gyerekekkel pl. Soha nem kerte az anyukam, hogy ne menjunk 24-en, vagy pedig a ferjem nelkul menjek.

KAracsony a szeretet unnepe, ilyenkor egybe gyulnek a csaladok, s eppen ezert jelen esetben, mivel egyedulallo szulorol van szo, eppen ezert erre kulon figyelni kellene, s inkabb torekedni arra, hogy ne toltse egyedul az unnepeket!

Nem feltetlen kellene idopontot adni, hogy mikor mehet pl., mivel fogadhatja erzekenyen is. Szulo, aki nagyon sok szentestet toltott egyutt a csaladjaval, regi szep idok, te is leszel szulo, erezz egyutt vele!

2012. dec. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nagyon radikalis elkepzelesem van es remelem nem.sertodsz meg, nem ismerem, hogy nalatok mi a pontos felallas en elmondom a mienket.

Anyukamek elvalltak par eve, azota anyam mindig valahol tolti a Szentestet, hol nalunk (ferjem, gyerekem van), hol a testverenel. Tole tanultam, hogy a Szenteste legyen a kis csalade, es utana meg a nagycsaladi osszejovetel. Ezek utan en alig varom, hogy vegre legyen egy igazi Szenteste a parommal es a gyerekemmel! Es nem akarom az anyamat is meghivni :-(. Elnek meg a szulei, nem.idos, menjen haza hozzajuk. Persze mas lenne a felallas, ha mar nem elnenek a szulei, akkor.ok. meghivnam, de akkor ennyi erovel az anyosomekat is minden Szenteste meg kellene hivnom. Szoval sehogy se jo es sehogyse igazsagos. En leginkabb azt tudom meg elkepzelni, hogy atjon ebedre 24-en, de.utana szepen hazamegy, az este megmarad nekunk is, o se.toltotte egyedul a napjat es 25-etol jojjon, ameddig csak akar. Sajnos nalunk nagy tavolsagok nehezitik ezt az egeszet. Sok sikert, hogy nagy sertodes nelkul talaljatok kozos.megoldast. (pl egyik evben egyutt masikban kulon Szenteste stb...)

2012. dec. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én fiatal anyuka vagyok, férjjel, kicsi gyerekkel, de fel nem merül bennem, hogy ne a szüleimmel és tesómmal töltsük a Szentestét.

Sajnos sok fiatal úgy gondolja, hogy ő attól nagy és felnőtt, hogy már van gyereke ezért ő már külön család, anyuka és apuka meg már csak vendégek az életükben, de ez szomorú, főleg Karácsonykor. Az pedig, hogy egyedül élő szülőt hagynak magára Szenteste, egyszerűen lelketlen és kegyetlen.


A család azzal, hogy gyerek születik, nem elhatárolódik, hanem bővül :) A Szenteste pedig együtt szép. Ha valaki magányosan hagyja az édesanyját, mert ő már "bizony nagy és szülő ezért neki külön KELL szentestézni"....hát nem irigylem a szüleit.

2012. dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem mindenki szálljon magába, aki egyedül hagyja a családtagját karácsonyozni (ezen a "tisztelt" családomat is értem).


Nyilván, ha intelligens ember az egyedülálló szülő, akkor megoldható, hogy ne úgy élje meg a család, hogy ő szinte útban van.Viszont tök egyedül nem hagynám őt.

2012. dec. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért azon elgondolkodom a válaszokat olvasva, hogy és akkor a férj vagy a feleség szülőjével/szüleivel kell együtt töltenie minden akármilyen korú gyereknek a Szentestét. (nem illik, de ez viszont kérdés. Én elég kevés olyan családról hallottam, hogy a "pár" minden felmenője együtt Szentestézik és ebből is rengeteg családban van sértődés és vita!) Szerintem senki nem írta a kérdező se, hogy egyedül lenne az egyedülálló szülő. Ha élnek a szülei, azaz vannak nagyszülők, akkor nem gond, ha velük van és nem a gyerekeivel. Hiszen ő is valakinek a gyereke.

Nekem is a szeretetről és a megértésről szól a Karácsony, de 3 napról van szó, ebből attól hihető a "Szenteste", aki valóban vallásos vagy ha nem is az, de érti, hogy aznap a keresztény világ a Megváltó születését ünnepelte, aki a történet szerint egy jászolban (istállóban) született és ki volt ott? Anyukája, a tiszteletbeli apukája, majd jöttek a pásztorok. Szó sincs a szülők szüleiről. (persze éppen úton voltak) Az én nagymamám katolikus volt és, amikor a gyerekei családot alapítottak, akkor ő a nagypapámmal volt Szenteste, aztán, amikor meghalt a nagypapám, akkor EGYEDÜL. És ő akart is egyedül lenni és neki ez amúgy is így volt természetes, persze még 24-én is volt akik meglátogatták, és 25-26-án meg szinte busójárás volt nála, annyi rokon jött-ment mindig. Soha senkinek semmilyen szemrehányást nem tett. Szerintem egyszerűen az a baj a mai felfogással, hogy sokan azt hiszik az a szeretet, ha lógnak ünneppekkor a másik nyakán. A sértődés meg az egyedülálló szülő részéről nem vall túl sok megértésre és szeretetre sem. Én biztos nem fogok majd megsértődni, sőt lélekben úgy fogok készülni, hogyha idősen majd úgy alakul, akkor el tudjam magammal is képzelni a Szentestét és ne azon filózzak melyik gyerekem miért nem hívott meg, hanem inkább készüljek a másnapi ebédre vagy gondolkozzam az életem értelmén :-). Mert fogom őket annyira szeretni (remélem), hogy el tudjam engedni őket és el tudjam fogadni, ha ők másképp ünnepelnének, mint én.

2012. dec. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

"Szerintem egyszerűen az a baj a mai felfogással, hogy sokan azt hiszik az a szeretet, ha lógnak ünneppekkor a másik nyakán."


Nem konkrétan erről van szó. Hanem arról, hogy sok fiatal, amint házasságra lép, onnantól úgy tekint a szüleire, mint egy útban lévő félidegenre, aki csak zavarja ő és becses ura köreit. Na ez a nem szép.

És sajnos egyre több az ilyen fiatal :(

És ez most nem a vallásról szól, szintén nem, hanem arról hogy a Karácsony nem Valentin nap, amikor puszi-pacsi-szex, hanem amikor tényleg önfeledten együtt lehet a család. Már ha JÓ család. Mert ha marakodós, akkor tényleg jobb, ha mindenki ül otthon a saját kuckójában, és TV-t néz. Legalább addig sem ölik egymást.


De ahol már van kisgyerek (nálunk van) ott a gyereknek is külön öröm, ha az általa imádott mamája és papája is ott van Szenteste, mert egy gyereket minél többen vesznek körül, annál jobb neki. EGy nagy és vidám Szentesténél kevesebb szép dolog van az életben, persze nem mindenki a gyerek érdekét nézi. Meg nem is a nagyszülőkét. Sokan csak a magukét. Tény.

2012. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-oos voltam: igen jol irod (6-os valaszado), ha JO a csalad. De ebbe az is beletartozik, hogy egyforman tisztelik egymas kivansagait es szokasait is. En azert gondolom, hogy nem pont a Szenteste a lenyeg, hanem az egesz ev. En pl. az egyedulallo apamat es anyamat is rendszeresen latogatom,.meghivom, segitek nekik, emilezek veluk es szeretem oket, sok karacsony 24-e volt egyutt felnottkent is veluk epp ezert szamomra nem egy lenezendo dolog, ha puff van olyan ev, amikor csakis a ferjemmel szeretnek lenni este (!) es nem a szex miatt. Mi az hogy Valentin nap, az is eredetileg a baratsagol szolt csak ma.divat a szerelmesekre leszukiteni. En nem.errol irtam.

Nem csak egy nagyszulo van, hanem jo esetben negy es irjon mar olyan is, ahol a ferj es feleseg teljes csaladja minden evben egyutt Karacsonyozik? Manapsag a caaladok 100 kilometerekre vannak egymastol a megelhetes vagy egyeb tenyezok miatt es a benzin se 5 filler es mindenkinek sajatos elkepzelese lehet. Ezt osszeegyeztetni nem zokkenomentes, aki megsertodik es csaladi perpatvart, morcos napokat szerez maganakl vagy epp masoknak, mert egyszer-ketszer nem.ugy van,.ahogy szerinte helyes vagy neki jolesne az vessen magara, az ugyanolyan onzo nagyszulonek, mint amilyennek a gyereket gondolja.

A kisgyerekeknek mindegy, hogy 25-en vagy hanyadikan van egyutt a nagy csalddal, sot az is, hogy mikor az apaival es.mikor az anyaival.

Ebbol.felnottekkent csinalunk gondot.

Miota anyukam egyedulallo, e az elso Szenteste, amit nem a tarsasagaban szeretnek eltolteni (4:1-hez az arany, szerimtem ez nem.onzoseg, o pedig hazamegy a dedikhez es talalkozunk 25-en es utana napokig egyutt leszunk ezzel.szemben a ferjem csaladjaval.egy ket oras ebed fog jutni es ok ennek is nagyon orulnek es nem.sertodtek meg, anyam viszont kicsit "meglepodott").

De megertem, hogy nagyszulokent, dedszulokent sokan arra vagynak, hogy EGYUTT legyenek.

2012. dec. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!