Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 22 (közepiskolät...

Van egy 22 (közepiskolät vegzett) es egy 20 eves (egyetemre jar) gyerekem. Az a tapasztalatom, hogy a mai gyerekek, fiatal felnöttek lenyegesen önzöbbek, es kevesbe intelligensek. A mai fiatalok tenylek mind butäbbak es önzöek?

Figyelt kérdés
Vagy csak az en gyerekeim ilyenek? Azt hiszik, hogy a szülöknek kötelezö a felnött gyereket a vegtelensegig tämogatni, a meregdräga ajändekot meg se köszönik, mert nekik az "jär". Segiteni nemigen szoktak, meg a villanyt se kapcsoljäk le maguk utän. Be akarjäk mutatni a szeretöiket, nem hallottak meg a gyürüs menyasszony fogalmärol. Meg vannak sertve, hogy nälunk nem engedem az "együttalväst". Szemrehänyäst tesznek, amiert nem vagyok gazdag, sikeres es egeszseges. Hälätlanok, pimaszok, ordibälnak, becsapnak, kihasznälnak.

2013. jan. 20. 20:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
93%
volt legjobb baránőm iylen, ő még diákmunkára sem hajlandó 22 évesen elmenni, szülei meg güriznek, leányzó naphosszakt ül a gép előtt, nem tanul, ő sem segít otthon a 70 éves nagymamája takarít a szobájában, dolgozik a kertben nyáron, csajszi meg pnaszkodik, hogy nincs mit csinálnia
2013. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
93%
Magadra vess nem nevelted meg őket.és nem,nem mindenki ilyen.de mi az már hogy szerető meg gyűrűs menyasszony?lemaradtál kb.ötven évet,nem?
2013. jan. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj meg, de erre csak annyit tudok mondani, hogy ki mint vet, úgy arat.
2013. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
95%
Hát bocsi, de saját nevelés..
2013. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
88%
Ez megint tipikusan olyan kérdés, hogy összeugraszd az embereket?
2013. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
95%
Te nevelted őket, nem? Amúgy meg inkább örülnél, hogy be akarják mutatni a barátnőiket, és nem titkolóznak. Szerető, pff ezt meg honnan vetted? Meg "gyűrűs" menyasszony, mi? Hát fura egy nőszemély lehetsz, kedves Holdhercegnő...
2013. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
93%

Egy érett anyukának valóban Holdhercegő a nickneve?


Egyébként te nevelted őket, úgyhogy ha valakire mérges lehetsz, az te vagy. Mellesleg azért, mert nincsenek összeházasodva, még nem "szerető", és igenis mutassa be. "Gyűrűs menyasszony" meg akkor lesz, ha ők azt úgy érzik...

2013. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
41%
Hasonló korú gyermekeim vannak, és hát ők sem sikerültek túl illemtudóra, de azért ennyire nem kényeztettem el őket, mint a kérdező. Nevelésben én is úgy érzem kicsit kudarcot vallottam, mert mikor a lányom óvodás lett, próbáltam megnevelni, hogy az ovodába lépve köszönnni kell az óvónőnek és a gyerekeknek. Mindenféle módszerrel próbálkoztam, magyaráztam, zsaroltam, ígérgettem, majd a végén már verés, lábára taposás, minden volt, de a gyerek akkor sem köszönt. Nem tudom, mégis mit kellett volna még tennem, hogy köszönjön. Itt aztán egy év után feladtam, és utána úgy neveltem, ahogy bírtam. Végül normális, rendes emberekké váltak, tanulnak, dolgoznak, és nincsenek itthon viták, veszekedések, nagyjából boldogok vagyunk, azt hiszem. Szerintem az a baj, hogy a tanárok sem tesznek semmit, az óvónők sem, mégis ott van a gyerek egész nap, és semmi fegyelem, borzasztó ami az iskolákban megy, nem tudnak tiszteletet kivívni a tanárok sem. Ott vannak csordában a gyerekek és nincs egy juhász, aki vigyázna a nyájra, csak egy kis fűszál a tanár, akit felfalnak az első órákban. Itthon nekem mindig szót fogadtak, semmi gond nem volt velük, de azért nem én vagyok a felelős, hogy az iskolában a csordában mit csinálnak. Én a rendszert és a tanárokat hibáztatom. A rendszert azért, mert a tanárok nincsenek megfizetve, és ezért csak a legbutábbak mennek tanítani, illetve nem fegyelmezhetnek, mert nincsenek rá lehetőségeik, a tanárokat meg azért, mert a legtöbbjükön érzősik, hogy csak azért vannak ott, mert nincs más lehetőségük és nem érdeklik őket, hogy mi lesz a gyerekekből.
2013. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
92%
Főiskolás vagyok, 19 éves. Nyáron dolgoztam csak eddig, amúgy nem zavartak el itthonról, nekik természetes, hogy tanulás mellett eltartanak, és nem kell gürcölnöm egy gyárban (mert egy érettségivel max. azt tudnám csinálni, főleg, mivel nappal iskolában vagyok). Én is csak a szobámat takarítom ki itthon, mást nem csinálok, de soha nem kértek és nem erőltették, így most 19 évesen már szerintem késő lenne. Így neveltek. Ha minden hétvégén takarítanom kellett volna, valószínűleg mostanra az lenne a megszokott. És én is bemutattam a "szeretőimet", több is volt, csak hogy legyen min szörnyülködnöd. Volt egy barátom egy évig, utána összejöttem egy másik férfival akivel azóta együtt vagyunk. Az "együttalvás" nálad miért idézőjeles? Mert szexelnek is? Elárulom, azt nappal is megteszik, nem csak éjszaka. A szüleim ngedik ittaludni a párom, én is annyiszor megyek hozzá, ahányszor akarok. Visszük nyaralni, de engednek vele külön is. Tisztában vannak vele, hogy szexelünk, fizetik a fogamzásgátlómat. Ez ma már természetes (nem az, hogy veszik a fog.gátlót, hanem az, hogy a fiatalok nem házasság után szexelnek). Gyűrűs menyasszony? Majd 30 évesen, talán. Vagy soha, az sem kizárt. Ha ajándékot kapok, megköszönöm. Nem tudom mit értesz méregdrága alatt. Én is kaptam már sokmindent, mindent megköszöntem, de mit kéne ennél többet tennem? Te most önzőnek, butának nevezed a saját gyerekeidet. Én is csak annyit jegyzek meg, amit előttem is írtak: te nevelted őket, magadnak gratulálj.
2013. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi välaszokat, mind hasznosak a szämomra. Meg annyit tennek hozzä, hogy a gyerekek apja elhagyott, amikor a nagy 5, a kicsi 3 eves volt, akkor vältunk el. A szüleimnel laktam sokäig, ök mindenbe beleszoltak, nem hagytak engem gyereket nevelni.

A "gyürüs menyasszony" dolog alatt azt ertem, hogy a kölykök követelik a szeretöjük csalädjäval valo megismerkedesemet. Szerintem ez tulzäs. Nem vagyunk egy csaläd, es talän nem is leszünk soha.

2013. jan. 20. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!