Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed után ha kiveszem a...

Gyed után ha kiveszem a szabijaimat, akkor kirúghatnak vagy védett vagyok még valameddig?

Figyelt kérdés
Mert ha gyes közbe veszem ki, akkor vissza kell mennem dolgozni, mert akkor a következő babával/tervben van/csak annyit lehetek tápon, amennyit dolgoztam. Így van?
2009. szept. 5. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


"Lehetőség van a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj igénybevétele mellett munkát vállalni, és szükség szerint a keresőképtelenség esetén táppénzt igényelni. Ebben az esetben a táppénzfolyósítás időtartamának megállapításánál csak a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj időtartama alatt a munkavállalás révén keletkezett biztosítotti időszakot (napokat) lehet figyelembe venni biztosítási időként.

A saját jogú nyugdíjas foglalkoztatott, aki nyugdíja folyósítását szünetelteti, pénzbeli egészségbiztosítási járulékot fizet, ezért keresőképtelensége esetén szintén jogosult lesz táppénzre. A táppénz folyósítás időtartamának meghatározásánál e nyugdíjas esetén csak a nyugdíja szüneteltetése időtartama alatti biztosítási napokat lehet figyelembe venni.

Tehát, aki a gyes, gyet, ápolási díj mellett, illetve a nyugdíj folyósítás szüneteltetése mellett végez munkát, keresőképtelensége esetén a táppénz annyi időtartamra jár neki, amennyi időt a gyes, gyet, ápolási díj, alatt, illetve a nyugdíj szüneteltetésének időtartama alatt dolgozott."


"a munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak (138.§ (5) bekezdés), illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának az időtartama alatt."


Ha gyes folyósítása mellett dolgozol akkor van csak munkajogi végelem.

2009. szept. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért lefordítom magyarra: nem rúghat ki, a gyerek 3 éves koráig, hacsak le nem mondasz a gyes-ről, védett vagy. A gyes-ről meg miért mondanál le, mikor dolgozhatsz mellette. Ha terhes leszel, akkor meg ismét védetté válsz a következő baba miatt. Csak akkor tud kirúgni, ha elmúlik a gyerek 3 éves és még nem vagy terhes.
2009. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Huu,köszönöm.

A védőnőm azt mondta,úgy lenne jó,ha kivenném a szabijaimat és utána mennék gyesre.Csak szabi alatt valószínüleg kirúgnának.Ezért gondoltam úgy,hogy gyes alatt veszem ki a szabijaimat,és ha közbe sikerül teherbe esnem,akkor lemondok a gyesről és a férjem lesz gyesen és meg táppénzen.

Csak erre a védőnő azt mondta,ha gyes alatt veszem ki a szabikat,akkor utána munkába kell állnom.Ezért is nem értettem hogy ha esetleg terhes leszek akkor is munkába kell állnom,mert nem mehetek táppénzre,mert hogy annyit lehetek tápon,amennyit dolgoztam.

2009. szept. 6. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert ha kiveszed a gyes alatt a szabijaidat, akkor utána tényleg munkába kell állnod, ha nem teszed kirúghatnak. Ugyanis a tgyás, gyed és gyes ideje alatt (ha nem dolgozol) akkor fizetetlen szabadságon vagy a munkahelyeden. Ha kiveszed a szabikat akkor visszakerülsz aktív dolgozóvá.
2009. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kaptam máshol egy ilyen választ is:

A táppénzre jogosító napok száma attól függ, hány napot töltöttél folyamatos biztosításban, 30 napnál kisebb megszakítás miatt még folyamatos marad a biztosítási jogviszony. Ha van 1 év folyamatos biztosításod, akkor leszel jogosult a maximális 1 évnyi táppénzre, de nézik az igénylést megelőző évet, és ha akkor voltál táppénzen, annyival kevesebb napra vagy jogosult. Szóval helyesen fogalmazva annyi napot lehetsz táppénzen, ahány napot folyamatos biztosításban töltöttél-aki dolgozik, annak egyértelmű, hogy ahány napot dolgozott, de ez azoknál érvényes inkább, akik frissen állnak munkába, azoknak gyűjteni kell a napokat.

De ha a háttérben megmaradt a munkaviszonyod, akkor a biztosításod az otthonlét ideje alatt is él, így megvan a folyamatosság, tehát max. 1 évig lehetsz táppénzen. Nem kötelező visszamenned dolgozni, ha kikéred a szabikat és azalatt terhes leszel, mehetsz táppénzre, mert a szabadság alatt keresőképtelen lettél és kész. Persze dolgozhatsz is . Vagy visszamehetsz GYES-re.

2009. szept. 6. 20:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, de ha nem leszel terhes egyből? Akkor ha lejár aszabi vissza kell menned dolgozni.
2009. szept. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma teszteltem És + lett! :)
2009. szept. 7. 09:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2009. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. szept. 7. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!