Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban 2-3-4 gyerekes...

A mai világban 2-3-4 gyerekes átlagos családokban, az anyának mi a dolga, mi az elvárás?

Figyelt kérdés

Többféle élethelyzet van, pl. mindkét szülő dolgozik, gyerekek óvodában, iskolában. Anya rendezze a gyerekeket, tartson rendet, de nem feltétlen elvárás mindennap főzni.

Vagy anya nem dolgozik rendezze a gyerekeket, takarítson ki, tartsa rendben a család ügyeit, hozza-vigye a gyerekeket, minden nap gőzöljön az ebéd vagy a vacsora a férjének az asztalon. Vagy elég ha nő marad, csinosan várja a férjét és nő marad éjszaka is.

Mi az elvárás átlagosan? "hol a helye az anyának"? Mit kell tennünk nőknek, ahol több gyerek van, hogy megbecsültek legyünk?


2013. febr. 13. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az anyai teendők apa fizetésétől függ. Mi 3-4 gyereket tervezünk. És azt gondolom mind a ketten dolgozni fogunk, és beosztjuk ki mikor mit csinál. Nincs konkrétan leosztva mi apa mi anya dolga, az élet majd hozza. Egy jó családban minden megoldható.
2013. febr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez szerintem az adott nőtől és férfitól függ. Nekünk 3 gyerek van, a háztartást én csinálom a férjem porszívót se fogott a kezébe 5 éve kb.

A gyerekek körüli dolgokat felváltva csináljuk, hálistennek nem várja el hogy minden este 2 fogásossal vagy főtt étellel fogadjam. A szex az fontos mindkettőnknek, azt nem tennénk utolsó helyre semmiképp.

De van jópár olyan kismama ismerősöm ahol apuka ellátja a babát éppúgy, ébred a gyerekhez éjjel holott ő jár dolgozni másnap de úgy vannak vele hogy mivel ketten vállalták ezért apa vegye ki mindenből a részét, megosztják a házimunkákat is teljes mértékig a mosástól kezdve a főzésig mindent.

És van olyan kismama ismerősöm is aki szívesen "szolgálja" az urát 3 gyerek mellett is mos főz takarít mindent egyedül csinál, mellette tuti mami is akar lenni , sportol, szexet is kötelességszerűen "lenyomja" és apának elvárása hogy MINDEN ESTE főtt étellel várják és beszól ha véletlen rendetlenség van.

Tehát szerintem nincs ilyen hogy "manapság" hogy megy ez mert mindenféle változat létezik. Egész addig nincs gond egyikkel se amíg a felek okénak érzik.

2013. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen egyén függő.

Szerintem a mai világban nagy többségben ez van, hogy mindkét szülő dolgozik, háztartás, kerti munkát közösen végzik.

2013. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A saját helyzetünket tudom leírni. 4 gyerkőc van, két ovis, két kisiskolás, a férjemmel mindketten dolgozunk. Van egy néni, aki segít nekem a takarításban, így a nagyját ő megcsinálja, nekem csak a mindennapos rendrakást kell megoldanom. A gyerekek esznek meleg ebédet az oviban illetve suliban, így főznöm nem kell minden nap, általában hideget vacsizunk.
2013. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyelőre, nekünk 1 lassan 2 éves fiunk van,még szeretnénk 2 gyereket.Mindketten dolgozunk,háztartás,főzés közös munka,gyereknevelés is teljesen közös,nincs olyan,hogy apa nem cserél pelenkát vagy nem marad otthon ha beteg a fiunk,mindent megbeszélünk,mindent közösen csinálunk,hiszen így lehet előre haladni.Ugyan úgy nő vagyok,barát,feleség,mint anya,odafigyelek magamra,sportolok,eljárok kikapcsolódni,csinos vagyok,ahogy a párom is eljár vagy együtt megyünk,odafigyel magára.teljesne egynrangúak vagyunk.
2013. febr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!