Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes, dolgozó anyukák!...

Kisgyermekes, dolgozó anyukák! Hogyan tolerálja a munkáltatótok, ha a beteg gyermeketekkel otthon kell maradnotok?

Figyelt kérdés
Nekem a héten itthon kellett maradnom a kisfiammal, és meglehetősen rosszul viseli a munkáltatóm. Nem érti, miért nem bízom valakire (nem fogja fel, hogy apuka és nagyszülők is dolgoznak, ráadásul utóbbiak nem is a szomszédban laknak...). Volt már beteg, de mindig úgy jött ki a lépés idáig, hogy egy-két napot kellett itthon maradnom vele. Most viszont egész héten...
2013. febr. 14. 07:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

AZ részben érthetö a munkáltató részéröl.


De ha beteg a gyerek, akkor nincs mit tenni.

Viszont megpróbálhatsz egyezkedni a fönökkel, hogy amikor rendbejöb a gyerek, akkor bepótolod a lemaradásodat.

2013. febr. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nos, az en főnököm anno ugy reagált a gyerek betegségére, hogy a telefonba ordítva közölte hogy "lexarom hogy beteg, hagyd ra valakire" A 3 eves gyereket, akivel épp a kórházban varakoztunk, hogy befektetik vagy sem, mert vészes kiszaradasos jelei voltak.... Hat egy hónappal később en is lexartam, hogy neki kell dolgoznia, amikor találtam másik munkát. Egyrészről érthető, hogy nem értékelik a gyerek betegséget, másrészről viszont felháborító, hogy mindent megengedhetnek maguknak.
2013. febr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem teljesen attól függ, hogy milyen munka, hogy "pótolható" vagy-e, vagy halasztható a munka stb.


Nekem pl. világéletemben olyan munkám volt, hogy ha elmentem dolgozni, akkor fizettek, ha nem mentem, akkor helyettesítettek valahogy, de nem kaptam pénzt, ráadásul ha túl sokat lemondok, akkor nem hívnak.


Tehát vagy megoldottam, vagy annyi volt munkának és pénznek. Ezt kellett mindig mérlegelni.

Nagymama is dolgozik még mindig (csak egy van, aki a gyerekekkel tud lenni), volt hogy kivett egy nap szabit, vagy a férjem is otthon maradt néha, ha nagyon muszáj volt.

2013. febr. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem két gyerekem van,a kicsi 2,5 éves.Egyáltalán nem tolerálják.Úgy csinálnak, mint ha az ember lógni akarna. Pedíg én 40 fokos lázzal is bemegyek, mert tudom,hogy a gyerekek mindig mindent elkapnak.Még így sem.Személyes sértésnek veszik.De engem már nem érdekel.

Bemegyek, megcsinálom a dolgom, ahogy végzek, ott is hagyom a feszültséget.Rúgjanak ki,mert beteg a gyerek....

2013. febr. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Nálam gyakorlatilag egyáltalán nem tolerálja - meg is mondta, hogy ha ebből rendszert csinálok, akkor elküld (persze hivatalosan nem ezzel az okkal, de ne aggódjak, megoldja). Pedig a 2 évesem a bölcsiben gyakorlatilag minden 2. héten beteg volt. Akkor még élt a nagyim, így ő felügyelt rá, én nem nagyon maradtam vele otthon, csak ritkán. De egész nap bűntudatom volt, hogy a beteg gyerekemet lepasszoltam + a nagyim 72 éves volt, fárasztó volt ez már neki. Most még itthon vagyok a kistesóval, de már előre aggódom, mert nem tudom mi lesz, mert nagyim már nem él, a többi rokonom meg szintén dolgozik.
2013. febr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy pótolható vagyok, tehát ha hiányzom, simán tudnak helyettesíteni, sőt, ha esetleg valami sürgősen kellene, akkor bemennék, amikor a férjem hazaér (késő estig is bent tartózkodhatok, ha szükséges). Szóval ezért sem értem a felháborodást, és igen, egyetértek azzal is, hogy a beteg, lázas gyerekemnek rám, és nem másra van szüksége.... Várok még válaszokat, hátha van pozitív tapasztalat is.
2013. febr. 14. 09:13
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Szia.nekem mindkét fiam bölcsis,tehát elég sokat betegek.Én nem hagyom senkire sem őket ha betegek.Szerencsém van a főnökömmel,megbeszéltük,ha a gyerekek betegek én ugrok,viszont cserébe,betegségmentes időkben bármikor számíthat rám.Ő(a főnököm)konkrétan beáll tehát a helyemre ha kell,viszont én is rendelkezésre állok,akár ünnepnapokon is.Talán inkább a kolléganők érthetetlenek kissé,pedig van gyerekük.Sebaj,ez van,amíg picik a fiaim nincs más megoldás.
2013. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
nálam jol,igaz én a páromal egyhelyen dolgozok,igy ha kell párom dolgozik helyetem is.
2013. febr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként nem akarok paraszt lenni, de van annak a gyereknek apja is, nem? Ha csak minden második alkalommal hiányoznál, az is sokat jelentene, nem?
2013. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem vagy paraszt, de a gyerek apját nemes egyszerűséggel kirúgnák, ha a gyerek miatt hiányozgatna...
2013. febr. 14. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!