Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor hogy van a családi...

Most akkor hogy van a családi pótlék? Én kapom a felét, a férjem meg a másik felét? De a férjem külföldön dolgozik (Mo-on nincs bejelentve). Vagy én értettem félre?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, félreértetted :)


A csp folyósítása ugyanúgy történik, mint eddig, ha te igényelted, akkor te kapod, ha a férjed, akkor ő.

Az évi adóbevallásban kell majd úgy feltüntetni, mintha a felét te kaptad volna, a másik felét pedig a férjed, pont azért, hogy ne lehessen vele variálni.

2009. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:) NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. szept. 7. 16:26
 3/3 tyukanyolight ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy Te megigényled saját jogon itthon azt a 12.200,- Ft-ot, a párod pedig abban az országban igényelheti meg, ahol bizotsítása van. De ő már csak a különbözetet kaphatja meg.

Pl: Külföldön 180 Euró

Itthon 12.200,- Ft (ezt megkapod te)

A Párod pedig a 180 EUR - 12.200 HUF közötti különbözetet igényelheti meg külföldön.

Baromira macerás, mert az itthoni hatóságok még a Külfölddel is lelevelezik, és az hónapokig tarthat.

2009. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!