Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezeken kívűl hogyan tudnék...

Ezeken kívűl hogyan tudnék még spórolni 2 kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

Havi menüt írok

1 nagy bevásárlás van, meg max hetente 1 kisebb

Férjem az egyik kollégájával jár felváltva dolgozni

Magam sütöm a kenyeret/pékárut

Ecetet használok öblítésre

Pelust 40% kedvezménnyel veszek

2 napra főzök


2013. febr. 19. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen kívül mással nem igen tudsz spórolni.
2013. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Esetleg a rezsin tudsz spórolni, villany- vízfogyasztást mérsékelni. Kikapcsolni teljesen, amit nem használtok (nem stand-by), ilyesmi.


Fagyasztóba vásárolni, ha jó minőségű, akciós húst vesztek.


Kiskert esetleg van? Tyúkot tartani (tojás), zöldségeket termeszteni.

2013. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A tojást anyukámól kapjuk, mert neki vannak csirkéi. Nekünk sajnos épp csak egy cseppnyi udvarunk van.


Jó rezsicsökkentési ötleteket is adhattok :)

2013. febr. 19. 14:00
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Kettes vagyok: a pirosgombos kikapcsolást már írtam. Energiatakarékos izzók mindenhová, lekapcsolni ott, ahol nem vagyunk.


Vizet mindig elzárni (pl. fogmosás, borotválkozás közben).


Bojleretek van? Mert azt is érdemes körbeszigetelni. Olyan hőfokon legyen a bojler, amihez nem kell hideget engednetek kézmosáshoz, zuhanyzáshoz.


[link]


Ezt most találtam :)

2013. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%

Szülj még egyet:)

Csatlakozz a nagycsaládosok országos szövetségéhez:)

2013. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Elolvastam, köszönöm! Van perlátorunk, amit írtak és energiatakarékos izzókat használunk, van már 1-2 ledes is. A tv sajnos folyamatosan megy, mert nem bírom a csendet, de minden más kikapcsolva az elosztónál. Töltőt soha sem hagyunk bedugva (sikeresen leszoktattam a férjemet erről). Sajnos borotválkozni még nem tanult meg álló vízben. Állítólag úgy problémásabb. De szerencsére csak minden 3. nap borotválkozik. Én zuhanyozni szoktam, és azt is gyorsan, már csak a gyerekek miatt is, mert nem hagynak. Háztartási gépeink A vagy A+ kategóriásak. Cirkónk van. Ha csak kezet mosunk, akkor nem is nyitom meg a meleg vizet, mert csak feleslegesen kapcsolódna be a cirkó (ami ugye gáz és villany pazarlás), hiszen 30mp alatt el sem ér oda a melegvíz.
2013. febr. 19. 14:29
 7/18 anonim ***** válasza:

Hagyd el teljesen az ecetet, én egyáltalán nem használok öblítőt.

Épp most olvastam itt egy otthon elkészíthető mosószerről a hamulúg-ról. Idézem, egy másik weboldalról:

"Hamulúg készítése: kizárólag fa hamujából készíthető. Fél vödör fahamut leöntünk annyi forró vízzel, hogy a vödör háromnegyedéig érjen, azaz hagyjunk helyet az elegy habzásához. A forrás, bugyogás után le kell szűrni. Nagyon erős méreg, ezért úgy tároljuk, hogy felcimkézve, s legfőképp gyerekek elől elzárva! "

Illetve ha 2 pelenkásod van, akkor a 40% ellenében a textilpelus még sokkal olcsóbb. Ennyit tudok a mosáshoz hozzáfűzni.


Bevásárlásotokba nem látok bele. Utazásnál távolságtól függően esetleg bicikli, ha szóba jöhet.

Kenyérnél az élesztőn spórolhatsz, ha kovászos kenyeret csinálsz.


Több ötletem nincs. Ha nagyon nem megy és már minden spórolási technikát bevetettetek, akkor azon kell gondolkodni, hogy kereset kiegészítésre hogyan lehet szert tenni.

2013. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Bocsi, kicsit hülyén fogalmaztam a pelenkás résznél :)

Szóval nem ellenében, hanem a 40%os kedvezményes eldobható pelust szembe állítva az textilpelus mosási költségeivel.

2013. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem milyen pelust veszel 40%-os kedvezménnyel és hol?
2013. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 zabmester ***** válasza:
100%
Nekem ezek mellett még szokásom, hogy amit már nem használunk, azt igyekszem eladni. Így visszajön valamennyi abból, amit ráköltöttem. Gondolok itt kinőtt gyerekruhákra, de akár a saját, már nem használt táskáimra is. Például múltkor találtam hármat is, amit évente talán ha egy-két alkalommal használtam, akkor is csak azért, hogy legalább néha megjárassam, ha már egyszer valamikor megvettem. Az ilyeneket én egy idő után könyörtelenül eladom, egyrészt, mert jól jön a pénz, másrészt mert tele a lakás mindenféle limlommal, nem használatos cuccokat jobb nem őrizgetni, ha nincs hely.
2013. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!