Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Két vagy több kisgyer...

Anyukák! Két vagy több kisgyerek mellett hogyan oldjátok meg, hogy legyen energiátok és időtök a párotokkal is foglalkozni?

Figyelt kérdés
Este mire hazaér a párom én halálosan fáradt vagyok és mivel a kicsi még csak 4 hetes a műszakom nem ér véget az esti altatással. A párom egyre inkább nehezményezi, hogy elhanyagolom. Igyekszem rá odafigyelni, de egyszerűen nincs elég energiám. Ti hogyan oldjátok ezt meg?
2012. nov. 20. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

En sem tudom hogy csinalom:)

Mentsegemre szoljon a ferjem 05-14ig dolgozik fel 3ra itthon is van.

A nagy 2eves a kicsi 3honapos. Rokonok/nagyszulok Magyarorszagon.


Hogy kicsit segitsek is:

Hogy altatod a kicsit? Nincs ra lehetoseg hogy osszebujjatok 3an?Vagy amig eteted ejjel nincs fent a parod? Mi olyankor is beszelgetunk,mokazunk.

Napkozbe nem tudsz aludni kicsit? Vagy nem egyszerre alszanak?

Hetvegen is dolgozik? Nagyszuloknek le tudod legalabb a nagyot "passzolni"?

2012. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hány gyermeked van? hogy zajlik napirend mert ez ige meghatározo dolog
2012. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én napközben ,főzök ,mosok stb és jó sokat kávézok,hogy pörögjek.Este csicsis a gyerekeknek én megfürdök és a szobákba megyek ott már ki szólok ,hogy apa gyere csak súgok cukrot :-) és apa jön :-)))))))Hülyéskedünk ,beszélgetünk és utána akció:-))))Jó mi se mindig de az hozzá kell tennem ,hogy férjem hálistenek,nyugodt vérű ha hát nincs inkább alszik meg pihen és nekem ez így jó .Eddig még sosem bántott ez miatt . 24hkm
2012. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Már sehogy. Az első gyereknél örökké a kedvére tettem, mindig maximálisan igazodtam az igényeihez, aztán a kisebbik baba 4 hós korában derült ki, hogy majd egy éve viszonya van valakivel.

Elváltunk, most egyedül vagyok a 4 és a 2,5 évessel.

2012. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bár nem minden nap, de nálunk az altatás utáni idő általában kettőnké. Amíg altatok, ő elmosogat (vagy nem, de akkor kevesebb időnk van), utána leülünk együtt egy pohár gyümölcslével, és beszélgetünk. Sajnos a kicsi nagyon rosszul alszik, 1-2 óránként ébred, kevés az idő. De igyekszünk. Sajnos nem jön össze minden este, ez rajtam múlik, bealszom az altatásba. :(
2012. nov. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, 5 a legidősebb, 10 hós a legkisebb.


Azt mondom, meg lehet szokni a kevés alvást :D


Nálunk is van még éjjeli kelés, de igazából már észre sem veszem, csak ritkán érzem magam fáradtabbnak miatta.


Nekem is este ér haza a párom, és hajnalban megy el. Este mikor hazaér párom sokat játszik a gyerekekkel, közben tudunk azért beszélgetni is. Aztán ő fekteti a nagyokat én meg a kicsit. Utána marad 2-3 óránk egymásra. Nem mondom, hogy nekem mindig van kedvem, de ha nincs, akkor meghozza, és ez fordítva is működik.


Másrészről, Te még csak 4 hete szültél. Elég önző, ha ezt a férjed nem veszi figyelembe. Nem véletlenül 6 hét a gyerekágy, teljesen természetes, hogy fáradtabb vagy. Ha ez később sem múlik, akkor esetleg érdemes elkezdeni vasat szedni, mert sokszor a szülés után a vérveszteség vérszegénységet okoz, és attól könnyen fáradékonyabb az ember.

2012. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A párom nem kifejezetten a szexet hiányolja (már megszokta, mert végig veszélyeztetett voltam), hanem a kettesben töltött időt.

Csak 2 gyekőc van, a nagy 3 éves lesz, a kicsi 4 hetes. A napjaink a kicsi miatt összefolynak, mert elég hasfájós és hányós (tejallergiás), így nem alszik 1 óránál többet egyszerre. Sajnos a délután és az este a legrosszabb, így a párom csak annyit lát belőlem, hogy vagy beborulok az ágyba és mire elfekszek már alszok is vagy a visítva síró kicsit próbálom megnyugtatni.

A párom 8-4 dolgozik 5-re van itthon, 6 körül vacsorázunk, 8-ra megfürdetem a gyerekeket, a nagy egyedül alszik el, csak a jó éjszakát puszikat gyűjti be tőlünk 9-re elalszik. :) A kicsi 9 körül eszik, de 10-kor jön a menetrend szerinti hasfájás, ami sokszor kitart 2-ig is. Ezután 5-kor ébred enni és utána már nem tudok visszaaludni, pedig még lenne egy órám aludni.

Napközben nem igazán tudok aludni, mert valamikor a házimunkát is meg kell csinálnom és a nagy már nem alszik napközben, illetve ha nagyon elfárad, akkor bóbiskol 10-15 percet.

Az esti etetéseknél a párom nem ébred fel, szerencsére nagyon jó alvó.

Hétvégenként nem dolgozik, de akkor sincs túl sok időnk egymásra, mert napközben a nagyfiunkkal mennek csavarogni (autókat, vonatokat néznek, fényképeznek), estére meg ugyanaz a helyzet, mint hétköznap.

2012. nov. 20. 14:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát házaséletre (6 hét után) akkor a reggeli 5 utáni időt javaslom, ha úgyse tudsz aludni. A pasik szererik a reggeli szex-szet. A beszélgetést meg mikor haza jön, a gyerekek mellett vagy vacsi közben. Idővel könnyebb lesz, beszéljetek róla, hogy most ez van, kérj tőle segítséget mikor otthon van, ha nem egyedül kell neked mindenben helyt állni, könnyebben megy majd minden!
2012. nov. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van egy ötletem .Probált ki nekem bevált .Minden etetés előtt adj a picinek 25-30-csepp ESPUMISAN CSEPPET hidd el jó lesz Rengeteg embernél bevált .És akkor te is kialszod magad és boldogan tudsz Apával lenni .Szia Zsuzsa
2012. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!