Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a maximum GYED-et fogom...

Ha a maximum GYED-et fogom kapni júliustól, de a jövedelmem átlépte az adósávot, akkor mennyi pénzre számíthatok?

Figyelt kérdés
A könyvelésen azt mondták, hogy 50 e Ft-tal átlépem az 1.250e Ft-os adóhatárt, ezért többet fognak vonni, mert nem vagyok jogosult adókedvezményre. Meg tudja mondani valaki, hogy mekkora összegre számíthatok így?
2008. jún. 6. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:

ha 50 ezer forinttal léped át év végere az adosávot akkor csak az ötvenezer mértékéig nem jár, 1250-ig jár. ha mostantól nem kapod az adójóváírást akkor pontosan 12300 ft-tal kapsz havonta kevesebbet, de ha mégis járna valamennyi azt jövő májusig leadandó adóbevallás alapján visszaküldi az apeh...A gyedet megkapod a maximumot így is, mert az adójóváírást az éves bér alapján határozzák meg. A gyed még kevesebb mint a béred, úgyhogy lehet nem is fogod elérni az adósávot.

ahhoz hogy pontos választ adjak tudnom kéne mennyit kaptál idáig havonta, voltál e táppénzen és hogy mennyi a max gyed... így ki tudom számolni.

2008. jún. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

megin én . A max gyed 87500 ft, ebből van levonás, de az adójóváírás ehhez az összeghez jár. havi 104000ft-ig jár. Megkapod a teljes gyedet. 87500-( 18%szja)+ 12000 kb adójóváírás -(8% nyugdíjjárulék)

kb 76750-gyedet fogsz kapni.(adójóváírással együtt. Tudni kéne a júliusig kapott össz jövedelmedet!!

2008. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia! A könyvelésen előre göngyölítetették az ez évi jövedelmemet, ezért tudom, hogy a 2008-as jövedelmem 1.302 e Ft lesz. Azt mondták, hogy adóbevalláskor majd kapok vissza / tehát 2009-ben /, de mivel meg fogom haladni az adósávot, így eleve nem adják meg az adójóváírást.
2008. jún. 6. 12:21
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor valószínű 12000 ft-tal kevesebb gyedet fogsz lapni, de ha visszakapsz akkor nagyjából 65000 ft ot fogsz visszakapni, nem értem miért nem kaphatod havonta azt a pénzt és elég lenne, ha csak a juniusi bérednél nem fizetnék ki utána lehetne megin. Nem sokkal léped túl, mert ha göngyölített , akkor benne van decemberig minden hónap. Kérheted az adojóváírást, ha egész évben adják is , akkor is csak max 10000 ft-ot kell visszafizetned az apehnak.
2008. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

megint én.

Számított adó: 1302000x 0,18= 234360ft adót kell egész évre fizetned, viszont:

havonta levont adóelőleg ebből lejön, és leírható adójóváírás pedig :

11340x 12 hónap maximum 136080ft.

52000 ft túllépés x 0.18=9360, tehát erre az evre összesen neked 136080-9360= 126720 ft adójóváírás érvényesíthető a tavalyi szabályok alapján -ezért mondom hogy elég lenne ha egy hónapig csak nem kapnád, akkor visszakapnál kb 2000ft-ot, ha mostantol nem kapsz adójóváírást akkor a gyed kb 65000 lesz, de jövőre visszakapsz 6x 11340 -9360 ft-ot=58680 ft-ot. remélem segítettem.

2008. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon sokat segítettél, aranyos vagy.:-) Nem értem miért így csinálják, mert o.k., hogy végülis egy összegben visszakapom majd, de a gázszámlát meg a többit havonta kell fizetni. Még az a "szerencse", hogy agusztusban jön csak az első ilyen kevéske pénz, tehát "csak" 5 böjti hónap elé nézünk...Legalábbis remélem, hogy januárban / vagyis amit februában utalnak / már rögtön az adójóváírással érvényesített összeget kapom, mert különben igencsak felkopik az álunk...
2008. jún. 6. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!