Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökölheti a gyerekem hogy...

Örökölheti a gyerekem hogy visszahúzódó, félénk legyen?

Figyelt kérdés
Én gyerekként nagyon csendes, visszahúzódó voltam. Soha nem voltak igaz barátaim. Az anyám mindig piszkált ezért, mindig felemlegette, hogy nem tudok barátokat szerezni. De ezt az érettségi után már kinőttem. Majd megismerkedtem a párommal, és mintha minden más lett volna. A párom más ő sokkal könyebben nyit mások felé. Lehet hogy a gyerekem is visszahúzódó lesz, ez meg történhet.
2013. febr. 19. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
örökölheti igen.
2013. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem hiszem, minden gyereke nyitott 2-3 éves koráig, a szülők nevelési módszerei teszik őket zárkózottá.

Ha férjed barátságos, akkor tőle örökölheti ezt a gyerek, ha te megfelelően neveled, akkor a gyerek nem zárkózik majd be. Vidd sokat közösségbe, klubbokba, gyerkeprogramokra. stb. stb.

2013. febr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem a szülők nevelési módszerei teszik őket zárkózottá.

a tulajdonságainkat örököljük.

2013. febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyerekek nyitottak mindenre és mindenki felé. Ha rajtad azt látja, hogy te visszahúzódó vagy, akkor ő eltanulhatja tőled ezt a viselkedést.
2013. febr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem örökli, de ilyenné nevelheted. Neveld magabiztossá, nyitottá.
2013. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magabiztossá csak hiteles magabiztos ember nevelhet.

Ajánlom keressetek rá a neveléstörténetre!

2013. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én dettó ilyen gyermek voltam, de felnőttként már nagyon megváltoztam. Hozzá kell tennem, hogy pedagógusként dolgozom, gyerekekkel foglalkozom, és (talán éppen ezért) nagyon odafigyelek a csendes, gátlásos, visszahúzódó gyermekekre. Nekik több biztatásra, pozitív megerősítésre, támogatásra van szükség.

Többen írták, hogy örökli, nem örökli.

Na most, a személyiséget örököljük, az adott. És ez a tulajdonság a személyiség legfőbb része. De a személyiséget a környezeti hatások alakítják, formálják. Ezért ha a gyermeked befelé forduló, zárkózottabb személyiségtípus, sokat segíthetsz, alakíthatsz rajta.Sok-sok odafigyelésre, bátorításra, apró ösztönzésekre van szüksége.

Nekem két fiam van. A nagyobbik talpraesett, határozott, könnyen barátkozó típus. A kisebbik csendes, visszahúzódó, gátlásos. Sok sztorit mesélhetnék, de csak egy:

Mikor kicsik voltak, és lementünk a játszótérre, a nagy rögtön rohant játszani és gond nélkül barátkozott az idegen gyerekekkel, a kicsi pedig sírva bújt a hátam mögé, hogy ő is akar játszani, de kivel. Bizony sokat kellett neki segíteni, míg megtanulta, hogyan szólítson meg idegen gyerekeket például.Ma már a kicsi 10 éves, sok barátja van, szeretik az osztálytársai, de ő egy érzékeny, csendesebb kicsit művészlélek típus, de hiszem azt, hogy nevelésünkkel sikerült önbizalomhiányát leküzdeni, és sokkal kevésbé gátlásos, mint kiskorában.

Tehát a lényeg az, hogy örökölheti a gyermek a félénk természetet, de ezt neveléssel nagyon jól lehet alakítani.

2013. febr. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én világ életemben nagyon félénk, csendes, szégyenlős és visszahúzódó voltam/vagyok. A férjem se sokkal karakánabb..

A fiank 6 éves, nagyon kevés bíztatás kell neki és megnyílik. Nagy szájú, beszólós, magabiztos. Időnként rájön a visszafogottság, de meggyőzéssel leküzdhető (pl. ha kíváncsi valamire, nyugodtan menjen oda idegen környezetben megkérdezni, mondjuk tegnap volt erre példa, nem merte megkérni a nagy break-es fiúkat, hogy mutassanak neki valamit). De a kedvétől függ, legtöbbször ilyenekkel sincs gondja.


Szóval örökölheti, megtanulhatja, de egyáltalán nem törvényszerű.

2013. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!