Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik egy endokrinológia...

Mi történik egy endokrinológiai vizsgálaton? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Február 26-ára vagyok bejelentkezve, magánrendelésre, egy endokrinológus doktornőhöz.

Már vannak igaz tavalyi, vérvétel eredményeim (terheléses cukor,inzulin,hormon) és pajzsmirigy uh-m. Jártam magán nőgyógyászhoz, aki a leleteim alapján azt mondta, nincs akadálya a teherbeeséshez, (természetes úton) még is 1,5 éve nem jön a baba.

A doktornő asszisztense azt mondta, mindenképpen vigyem ezeket magammal a vizsgálatra. Van hőgörbém, igaz csak 3 hónapról, mert azóta mérem, de gondoltam, kinyomtatom azt is. Csinálok egy táblázatot a ciklusomból, hogy mikor hány napig volt meg, hogy átláthatóbb legyen a doktornőnek a rendszertelen ciklusom.

Hova fog majd elküldeni, mit vigyek magammal, vagy mondjak el a doktornőnek, ahhoz, hogy eredményre jusson nálam?Ezen kívül mit vigyek, vagy tegyek még szerintetek? A páromnak elvigyük a spermavizsgálati eredményét?

Aki átesett már ilyen vizsgálaton leírná Nekem a kérdéseimre a választ? Előre is köszönet érte! :)



2013. febr. 20. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Én magánorvosnál voltam, és nagyon sok időt szánt rám (mensmentis). Végignézte az összes leletem, amiket elvittem neki, kikérdezte a teljes családfát nagymamákig visszamenőleg, lehetséges betegségekről, a ciklusomat pedig az első mensitől kezdve napjainkig. Minden gyógyszert összeírt, amit valaha szedtem, fontosabb, nagyobb állomásokat az életemben eü téren. Majd ha nincs 3 hónapon belüli eredményeid, akkor kérni fog mindenből egyet. Laborok (női-férfi hormonok, pajzsmirigy), ha volt cukor-inzulin problémád, akkor abból is, stb. stb. Fizikális vizsgálat nekem nem volt. Elfogadták a más helyen készült labort is, nem volt fontos náluk csináltatni. A hőgörbét is megnézte, de arra annyira nem alapoznak. Szerintem jól felkészültél! Sok sikert!
2013. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet,kedves válaszoló! :) Kicsit izgulok, de valamennyire megnyugtattál! Nálad mi volt a gond? Babát szerettetek volna és nem sikerült? Gyógyszert kellett szedned, milyet? Mikorra lettél várandós? Rendben van azóta a ciklusod?
2013. febr. 20. 15:40
 3/3 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én is a mensmentisben voltam, csak dícsérni tudom őket. Az előttem szóló mindent jól leírt, engem is így kezeltek. Nekem az volt a szerencsém hogy előbb kezdtem el a kezelést mint ahogy babát szerettünk volna, kb egy év volt mire a leletek alapján a hormonjaim rendbejöttek. Nálam inzulinrezisztenciát állapítottak meg, hármas kezelést kellet csinálnom: gyógyszer, diéta, mozgás. Egy év után kezdtünk próbálkozni a babával és negyedszerre összejött amire azt mondom hogy teljesen jó eredmény. Viszont érdekes módon hiába javultak meg a hormon értékeim, tűntek el a cisztáim és lett rendes peteérésem, a ciklusom még így is rendszertelen maradt. Amikor teherbe estem, az a ciklusom 30. napján következett be... ilyen is van... :)
2013. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!