Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elmondtam a terhességemet...

Ha elmondtam a terhességemet a munkahelyemen, de még nem megyek táppénzre, kirúghatnak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ki bizony! De ha jól tudom most van valami törvény,ha 12 hetesen papíron jelented be a munkáltatónak akkor talán már nem! De azért én felhívnám az OEP-et!
2013. febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szerződésed van?

Bejelentés pillanatától védett vagy, ha határozatt időre szól, ha határozottra akkor viszont nem köteles meghosszabbítani.

2013. febr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na akkor most melyik az igaz? :)


Határozatlan szerződésem van amúgy.

2013. febr. 20. 18:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első hülyeséget mond, bejelentés pillanatától védet vagy, persze kis könyv kell róla, hogy tényleg terhes vagy.

Jobb ha mielőtt bejelented egy e-mailt is küldesz reggel, hogy legyen bizonyítékod a bejelentésről.

2013. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amint kiállítják a kiskönyvedet, és bekerülsz az orvosi rendszerbe, mint kismama, védett vagy. Nem kell bejelenteni, csak azért, hogy ne rúgjanak ki. Senki nem ad arról papírt, hogy bejelentetted szóban.
2013. febr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De igen utolsó, csak a bejelentés pillanatától védet, ezért érdemes írásba is bejelenteni, hogy legyen rá bizonyíték. Amíg nem jelented be a főnöködnek kirúghat, teljesen törvényesen.
2013. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tényleg, igazad van! E-mailben vagy ajánlott levélben jelentsd be!
2013. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mt alapján akkor vagy védett, ha a bejelented a várandósságodat ( egy esetleges munkáltatói felmondás előtt).


Bár a törvény nem írja elő, saját érdekedben célszerű tértivevényes levélben / e-mailben jelezni, hogy vita esetén később bizonyítani tudd a bejelentést.


A törvény nem írja elő hogy kiskönyvet a munkáltató felé be kellene mutatni (ahhoz különben sincs semmi köze), tehát ha még nincs könyved, akkor is bejelentheted a várandósságot.

2013. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na most akkor tisztázzuk a helyzetet: BÁRKIT ki lehet rúgni, még egy kismamát is. Én második gyerekemet várom, táppénzen vagyok, de a főnököm felvilágosított előtte, hogy ha nagyon akarna ki tudna rúgni. Több dolgot is felsorolt, ami az én esetemre igaz, itt csak azt az egyet emelném ki, ami általában véve mindenkire igaz: ha a munkáltató bizonyítani tudja, hogy nem végzed megfelelően a munkád, vagy megbíztak egy feladattal, amit te nem végeztél el, akkor igenis kirúghatnak. Van erre valami jogszabály is, amit már én is olvastam, szóval kellően megindokolva igenis kirúghatnak.
2013. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha te bejelentetted a várandósságodat, akkor felmondással nem küldhet el.


Amiről te beszélsz, az az azonnali hatályú felmondás, amiről a tv. így ír:


"78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél


a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy


b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi."


Ezek olyan kirívó esetek, mint amikor valaki pl. nem megy be dolgozni, vagy szándékosan kárt okoz a cégnek, stb.

Ilyen esetben azért érthető a munkáltatói felmondás:)


(Nem értem, te ezt táppénz alatt hogy tehetnéd meg?)


Amennyiben pedig nem értesz egyet a közléssel, munkaügyi bírósághoz lehet fordulni, ahol a főnöködnek kellene bizonyítani hogy alapos indokkal küldött el azonnali hatállyal.

2013. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!