Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki milyen anyagi feltételhez...

Ki milyen anyagi feltételhez köti a második gyerek vállalását? Egyáltalán köti-e bármilyen feltételhez?

Figyelt kérdés
Pl: Ha majd lesz saját lakás, nem albérletbe. Vagy majd, ha megadom neki is a külföldi nyaralást, síelést, nyelvórát, külföldi egyetemet? Vagy csupán, van aki úgy van vele, hogy ahol felnő egy gyerek, ott felnő kettő is?
2013. febr. 21. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha körülbelül azon a szinten tudunk élni, ahogy most az elsővel! Ez nem luxus, viszont beletartozik,hogy ha valami kell neki (gyógyszer, cipő, stb), akkor gondolkodás nélkül meg tudjam neki venni!
2013. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát anyagi szempontból igen-igen meggondolnám. Imádom a manómat, de mióta ő van csak megyünk lefelé...
2013. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a keresetünk legalább 1,5szer több lesz a mostanihoz képest,végzem a főiskolával,ami után lesz egy jól fizető állásom ahol ledolgozom 1-1,5 évet a gyedért,lesz némi megtakarítás.Jelenleg apukám régi lakásában élünk amit rendbe raktunk de ráfér egy felújítás,ami remélhetőleg nyáron meg is történik.Autónk van,nekem részmunkaidős állásom van,páromé is ideiglenes mert nem azt szeretné majd csinálni amit jelenleg.Szeretném ha úgy lenne pénzem két gyerek mellett,hogy bármi van hozzányúlhassunk,járhasson zeneiskolába,sportolhasson,elmehessünk nyaralni,félre tehessünk nekik,hogy ha kezdik az egyetemet fősulit legyen rá pénz.Kisfiunk nem volt tervezett így még neki sincsen meg ezek közül a lehetőségek közül minden,nem szenved semmiben hiányt jelenleg,de felelőtlenségnek érzem a 2at amíg nincs mindkettőnknek jól fizető munkahelye.Még ráérünk 22-23 évesek vagyunk és igyekszünk nagyon,hogy 30 éves korunkig 1-2 tesó még jöhessen,és jó körülmények közé.
2013. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van saját ház (hiteles), autó, és amire szükség van, szerencsére mindig meg tudjuk venni. Na itt most nem külföldi utazásokról beszélek, vagy a luxuscikkekről. De nem biztos, hogy be merünk vállalni még egy gyereket. Imádom a picurkámat, és épp az ő érdekében lehet nem lesz több. Neki meg tudnánk adni a nyaralást, különórákat, remélem majd az egyetemet vagy főiskolát is. De kettőnél már elég necces lenne. Úgy vagyunk vele, hogy neki könnyebb legyen az élete, mint nekünk. A szüleink csak apróságokban tudnak segíteni, és mindenünk amink van, kemény munka eredménye. Hátha neki egyszerűbb lenne.
2013. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tényleg csak a pénz a minden? Érdekes, hogy nem is olyan régen felnőtt egy családban 6-10 gyerek is. Jó nem voltak gazadagok, de legalább boldogok. Most meg itt emberek képesek inkább a gyereküket megfosztani a testvértől, csak, hogy neki "mindene" meglegyen. Evvel éppen, hogy nem lesz meg mindene.
2013. febr. 21. 20:44
 6/10 anonim ***** válasza:

egyetlen feltételünk van a második gyerek előtt, hogy megkapjam a max gyedet, amihez munkahely kell, 2 év munkaviszonnyal. Én a 3. és a 4. is bevállalnám ilyen alapon, de a férjem nem hinném, hogy belemegy, bár még fiatalok vagyunk, 25,30 évesek. Mi a mínuszból indultunk, szépen összeszedtük magunkat, ahhoz képest arany életünk van. Szóval ő úgy gondolja, hogy reálisan nézve 2 gyereket tudnánk útnak indítani az életben, nem úgy ahogy minket a szüleink, "oldd meg magadnak b.meg" jeligével.

Német, angol, orosz nyelven tudnám őket korrepetálni, párom meg töri-földrajz szakos volt, és matekból is jó, nem ezen lenne a hangsúly. A síelést is megoldanánk neki valahogy, de ezek relatíve kis költségek. Mi a gyerekeinknek sok készpénzt szeretnénk adni, ha majd kirepülnek, lakást akarnak venni, olyan legyen, mintha találnák.. :D Ezért van a lánynak számlája, ahova havonta kisebb összeget utalunk, vagy ajándékba kap családtagtól pénzt, akkor azt is. Ha egyetemre akar menni, ahhoz nagyon jól kell tanulni, kollégiumban lakna, dolgozhatna mellette valamennyit. És az már sokat segítene a családi kasszán. Szerintem nem szabadna azért nem bevállalni a második vagy 3. babát, mert nem fog tudni egyetemre menni...

2013. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én imádom,hogy mindenki erőlteti,hogy testvér kell a gyereknek!

Nem szabad általánosítani,hogy minden egykének szomorú sorsa lesz. Két barátnőm is van, akiknek nincs tesójuk, és nem hiányzott nekik!

Meg mi a garancia arra,hogy 30 éves korukra nem csapják egymásra az ajtót.

Ettől függetlenül jó dolog a testvér, de igen, fontos a pénz. Mi úgy vállaltuk a fiunkat, hogy normális körülmények között mindent meg tudjunk neki adni. Ha később lesz egy drágább hobbija, akkor azt, ha nyelvet akar tanulni, akkor azt, ha egyetemre megy, akkor azt. Ezek bizony manapság nem olcsó dolgok! És ha az egyiknek biztosítom,akkor a másiknak is kell!

Mindamellett lehet,hogy önző dolog, de nekem az is fontos, hogy mi, a férjemmel is bizonyos dolgokat, amiket eddig megengedtünk magunknak, azt ezután is!

Barátnőm tanít egy suliban. Mondja,hogy sajnos sok az olyan gyerek, akik bár nem a létminimumon élnek, de nemsokkal fölötte. Sok a szülők hitele, apuka állandóan dolgozik, így otthon csak a feszültség van, veszekedés, és nagyon meglátszik a gyereken!

2013. febr. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok.Kérdező,te kérdezted mihez kötjük a gyerekvállalást,akkor miért jössz azzal,hogy csak a pénz a fontos??Ha akarjuk hanem igenis fontos a pénz,mert ha nincs akkor a mai világba el vagy veszve.Miért baj,hogy valaki nem akar 2.at valaki meg várni akar vele,nem mindenkinek elég az ha van ennivaló,és van hol lakni.Speciel nekem is vannak igényeim a páromnak is,szeretünk utazni,nos nem fogok lemondani róla,vagy pl a kikapcsolódás jelenleg a bevételünk 180-200ezer 1 gyerekkel, a későbbiekben ez igenis kevés lesz ha jön a suli, a külön óra,zeneiskola,sport,nyelvtanulás,nyaralás,osztálykirándulás.Miért ne várhatnánk arra,hogy vége a tanfolyamnak,sulinak,lesz egy jobban fizető állás? Miért kéne rögtön a kis tesó,csak mert valaki ennyi pénzből 4 gyereket nevel? Mi szeretnénk egy számunka ideális színvonalon élni,nem akarok a gyereknek érettségire házat,meg kocsit,de hagy vehessek egy laptopot a tanuláshoz,és szerintem 2 gyerek mellett sokkal nehezebb jobb helyzetbe kerülni,mintha várok még,és van még bőven időm a 23 évemmel szerintem.Még úgyis úgy gondolom,hogy várok,hogy biztos vagyok abban,hogy ahova Isten báránykát ad,ad hozzá legelőt is,de a mi dolgunk rájönni,hogyan lesz hozzá legelő,és esélyt adnia lehetőségeknek.Hidd el nekem szívem szerint már bevállalnám,de szeretném ha jobb körülményei lehetnek,mint nekem voltak kisebb koromban.
2013. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha bárkinek is bántó volt a kommentem. Nem akarok ítélkezni senki felett. Egyszerűen csak az hozta ki belőlem ezt a kérdést, hogy az ismerőseim, akiknek van karrierjük, jómódúak és nem a húszas éveik elején járnak, egyszerűen nem vállalnak gyereket sem, nemhogy másodikat. Nekem ez érthetetlen. Négy budapesti barátnőmből egynek van gyereke (mind 30 feletti), de Ő sem vállal másodikat, mert fontosabb egyelőre a karrier, pedig megtehetné, gyártulaj a férje... A másik férjezett, de manager, fél otthagyni a munkáját, pedig 40 felé közeledik, szóval mindig van valami ok, kifogás. Aztán egyszer csak amikor eljutna odáig, hogy legyen második, akkor már nem jön olyan könnyen. Neked, kedves Utolsó minden tiszteletem, hogy ilyen fiatalon anyuka vagy, ami ugye csak manapság nagy szó, mert 30-40 évvel ezelőtt , még ez volt a természetes. A te esetedben teljesen, jogos és érthető, amit leírtál, sőt felelősségtelejes. Nem azzal van a probléma, hogy huszonegy néhány éves emberek várnak még a második család vállalásával, hanem az, ha harmincasok vacilálnak még ezen. Én sem fiatalon lettem anyuka, majdnem 31 voltam, de azért, mert én későn találtam meg a páromat. Mi nem várakozunk semmiféle szebb jövőre, várjuk a második babát. Most egy éves lesz az első. De ezek mi vagyunk. Nekünk nem az anyagi világ a legfontosabb...
2013. febr. 24. 07:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó, Nektek nem! De az emberek nem egyformák! Van, akinek fontos!

Nekem fontos, hogy ne kelljen hó végén remegve feltenni itt 48-szor is a kérdést,hogy mikor jön a GYED, meg a csp stb.

2013. febr. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!