Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egy anyuka meddig maradjon...

Krisztacsajszi kérdése:

Egy anyuka meddig maradjon otthon mindenképp a gyerekével szülés után? 1-2 év? 3? Káros szerintetek, ha mellette dolgozik is, és dadára bízza a kisbabáját?

Figyelt kérdés

2013. febr. 20. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Én gyesen már biztos nem maradnék otthon ha nem jön a kis tesó. Minimum 6. hónap.
2013. febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 zabmester ***** válasza:
78%

Szerintem erre nincs kőbe vésett szabály, mindenki maga tudja, hogy nekik hogy jobb, na meg a szükség is nagy úr. Nyugati országokban sok helyen csak néhány hetet lehet otthon maradni, vagy ha nem, akkor nincs hová visszamenni. Aztán mi van, ott ezt szokták meg az emberek. Különben amikor az én szüleim születtek, még velük is csak hat hetet maradhattak itthon a nagyszüleim, utána mentek bölcsibe, nem volt akkor még gyes.

Én csak a magam részéről tudok nyilatkozni: jómagam két évet voltam itthon a fiammal. Jó volt, jó volt, de úgy egy év után már szívesen dolgoztam volna, ha nem is teljes munkaidőben, de valamennyit azért igen. Csak hát nekem nem volt annyi a fizetésem (pláne ha nem teljes munkaidőben dolgoztam volna), hogy dadára bízzam a gyereket. Pedig akkor lehet, hogy bevállaltam volna, mondjuk napi 4 órát, az nem sok, de nekem nagyon jól jött volna.

A fiam mondjuk sosem volt az a típus, aki nincs el nélkülem pár órát, már nagyon pici korában is jól elvolt a nagymamájával, vagy egy barátnőmmel, mert tanultam gyed alatt, néha be kellett járnom az iskolába, szóval ő ezt már nagyon kiskorában megszokta.

2013. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Ne túl sokat mert teljesen beborulsz.
2013. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Ez a két év/három év csak Magyarországon jellemző. Szerinted miért mennek ki olyan sokan dadának, bébiszitternek külföldre?

Egyébként szerintem elég lenne 6hónap-egy év. Mindezt anyaként mondom. A lányom két és fél éves, de sehol nem találok munkát, "kínomban" vagyok GYESen.

2013. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Én 2 évet voltam otthon a kicsivel, utána bölcsibe ment és én dolgoztam, nekem jó volt ez a 2 év, én abszolút nem fordultam be, sokkal több szabadidőm volt mint most így meló mellett...
2013. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
4 évig de itthon dolgozok mellette varrogatok.
2013. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
Én 2 évig voltam itthon a lánykámmal de az anyagiak miatt vissza kellett mennem dolgozni. Bölcsibe adtam be. De ha tehettem volna szívesen maradtam volna vele tovább itthon. Annyi minden jó dolgot csináltunk nekem nem volt depressziós itthon, imádtam és nem utolsó sorban láttam őt felállni, elindulni stb.
2013. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Én legalább 1 évre szavazok, de ha teheted legyen az 2 év vagy több. Hogy miért? Mert ez az időszak ajándék. Mert soha ennyi időd nem lesz a gyerekre munka mellett, mert láthatod az első lépéseit, mert hallgatod az első szavait, és nem egy dada fogja elújságolni, hogy mi a helyzet a saját gyermekeddel.


Én 22 hónapig voltam otthon a lányommal, és minden nehézsége mellett (mert nagyon sírós baba volt, amitől én is eléggé befordultam), örülök, hogy nekem jutottak a lánykám fontos első pillanatai.


Lehet máshol nagyon keveset maradhatsz otthon a babával, ami szintén járható út, ha megvannak a feltételek, és egyáltalán visszaveszik az anyát dolgozni, de összességben örülök, hogy itt Magyarországon több időt tölthetek a gyerekemmel, mint máshol. Mert csak ismételni tudom magam: ez a teljesen 100%-os együtt töltött idő ritka kincs.

2013. febr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még dilemmázok rajta, mert nem akarok szétszakadni sem. Hátha lehet otthonról dolgoznom egy ideig, és akkor anyaként is helyt tudok állni, ahogy szeretném. Csak nem akarok "rossz" anya sem lenni, aki elhanyagolja a gyerekét az anyagiak miatt... De valamiből élni kell.
2013. febr. 21. 11:56
 10/11 zabmester ***** válasza:
82%
Igen, de azt is vedd figyelembe, hogy ha dolgozol, akkor ez kizár bizonyos juttatásokat. Ugyebár, ha van meglévő munkaviszonyod, akkor a gyerek kétéves koráig gyed-en lehetsz vele. Viszont ha keresőtevékenységet folytatsz, akkor nem lehetsz gyed-en. Szóval mérlegelni kell, hogy a gyerek melletti munkával keresel-e annyit, hogy az neked megérje. Sőt, gyes mellett sem lehet dolgozni a baba egy éves koráig, utána is csak részmunkaidőben.
2013. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!