Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért születnek egyre kisebb...

Miért születnek egyre kisebb súllyal a babák?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 10:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Inkább egyre nagyobb súllyal születnek. Jobban figyelnek az anyukák a táolálkozásra, vitaminokra, fejlődik a tudomány így időben észre veszik, ha gond van.
2013. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
17%
Mert egyre több kismama dohányzik, vagy iszik terhesség alatt. Magyarországon van a legtöbb alkoholista, és cigarettás. Ezek az emberek nem teszik le terhesség alatt sem. Meg a stressz. Szerintem már nagyon kevés olyan nő van, aki végig nyugodtságban, boldogságban, megfelelő anyagi körülmények között várja a babáját.
2013. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mire gondolsz, az én környezetemben 3 kiló felett születtek a babák mostanában. Sőt! Szerintem inkább egyre nagyobbak a sok terhesvitamin miatt!

De talán arra gondolsz, hogy egyre több a koraszülés is, ami kis súllyal történik? Az talán a külső ingerek, és káros hatások miatt van.

2013. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

Én sem értem mire gondolsz.


Az biztos, hogy rengeteg a dohányzó terhes (nem értem az ilyenektől miért nem vonják meg a GYES-t vagy bármit, mert nem említhetőek egy lapon más anyákkal, mégis ugyanazt a támogatást kapják), viszont az ő gyerekeik nyilván ezért születnek kisebb súllyal.


Egy sima egészséges terhesség alatt teljesen normális súlyú újszülöttek szoktak világra jönni.

2013. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nem a koraszülésre gondolok. Egyre többet hallom, hogy 2400-2600 g közt születnek terminusra a babák. Azt mondják, hogy természetes, de nekem egy kicsit fura.

Nekem első babám 41. hétre született, kerek 3 kilóval.

Második 2900g volt, neki sajnos méhen belül esett vissza a súlya.

Nagyon remélem, hogy a harmadik nem kis súllyal fog születni.

2013. febr. 22. 10:43
 6/28 anonim ***** válasza:
A dohányzás miatti kis súlyt cáfolnám. Sajnos nekem nem egy ismerősöm van aki dohányzott terhesség alatt. Mindenki 3 kiló feletti gyereket szült, időre
2013. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem a védelmükben írtam
2013. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Én nem cigiztem, nem ittam, mégis pici babáim kettek, igaz ikrek, 38+5 hétre, 2350 g-osak
2013. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Persze ikreknél más a helyzet:)
2013. febr. 22. 10:49
 10/28 anonim ***** válasza:
Általánosságban elmondható hogy nő a babák születési súlya. Míg 30 éve a 2600-3000g volt az átlagos, most a 3200-3500g-os babák az átlagos méretűek, de nem ritka a 4 kiló közeli vagy afölötti baba sem.
2013. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!