Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha félvér vagyok adhatok a...

Ha félvér vagyok adhatok a gyerekemnek külföldi nevet?

Figyelt kérdés
Csak magyar állampolgár vagyok de tudom bizonyítani, az apa magyar.
2013. febr. 23. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

:D hát, ma már aki magyar, az is adhat külföldi nevet a gyerekének.

Szép mikor vki: Kiss Pamela vagy Nagy Dzsenifer.

(hányni tudnék...)

2013. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is és az apa is magyar állampolgárok vagytok, akkor csak a magyar kiejtés szerint írva adható. pl csak Dzsennifer. ha nem magyar állampolgár lenne valamelyikőtök akkor lehetne Jennifer
2013. febr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, de magyar írásmóddal, ami a szebb külföldi neveket tönkreteszi.

Ha egy Jenniferrel találkozom arról azt gondolom, hogy külföldi, de ha egy Dzseniferrel,.akkor - tudjuk mi...

2013. febr. 23. 10:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem lennél félvér,akkor is adhatnál külföldi nevet.
2013. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, hacsak nem valamelyikőtök külföldi állampolgár vagy nem külföldön szülsz.:)
2013. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos amíg itt élek nem tudom felvenni a másik állampolgárságot, mivel ott a kettős állampolgárságot nem fogadják el. Valamikor szeretnék kiköltözni, addig viszont papíron maradok magyar.

Még nincs tervben konkrét név, csak gondoltam úgy nagyobb a választási lehetőség.

2013. febr. 23. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!