Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első szerelem,10 éve se veled...

Kékmadár kérdése:

Első szerelem,10 éve se veled se nélküled (mindketten 33 évesek vagyunk) azt gondolom nekem már bőven ideje lenne babázni, ő még nem szeretne ezzel foglalkozni. Külföldi munka, pénz. Stb. ti váltanátok?

Figyelt kérdés
Vagy le tudnátok mondani saját vágyaitokról? Évek óta boldogtalan vagyok. Helyes, kedves, viszonylag jó munkahely (ek) kel rendelkező nő vagyok. Saját lakásom még nincs. Merre tovább?
2013. febr. 12. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már valóban ideje lenne a gyermekvállalásnak. A válás lenne a legjobb, hiszen nem egyezik az életfelfogásotok, az életviteletek. Maradhatnál is vele, de az mire lenne jó? Lehet, hogy soha nem lenne gyereked. Szerintem nem érné meg, megbánnád. Mondjuk ha elválsz sem leszel könnyű helyzetben, hiszen új pasit találni, kialakítani vele az életedet, ezek hosszú évek lehetnek, akkor megint lehet, hogy lemondhatsz a gyerekről.
2013. febr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vágyaimról talán le tudnék mondani.

De az számomra nem lenne megoldás, hogy boldogtalan kapcsolatban éljek!

2013. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha egy férfi 10 éves szerelem után 33 évesen még nem akar egy gyerekkel foglalkozni, kvázi nem akar egy életre szóló, komoly felelősséget vállalni, ott el kell gondolkozni a kapcsolat mibenlétén. Mit mind a párod, mitől fél? Fél feladni a mostani életét vagy a változástól vagy már nem szeret, csak nem meri bevallani, hisz ősidők óta ismeritek egymást? Vagy te nem szereted már szerelemmel, de a megszokás nagy úr?


Régebben ez szóba került már köztetek? Vagy mindig elsikkadt a téma? Beszélj vele őszintén arról, hogy te lassan kifutsz az időből, hisz neki 60 évesen is lehet gyereke, de neked max.10 éved van, és minél idősebb vagy, annál nagyobb a rizikó minden téren, ráadásul még fel is kell nevelni azt a gyereket.

Viszont, ha elhagyod, hiába vagy kedves és csinos, 33 évesen nem könnyű ismerkedni, mire összejössz valakivel, aki szintén szeretne gyereket, lehet, hogy 35-36 éves is leszel, akkor meg ugyanott vagy, ha még várnál 1-2 évet.

Ami nagyon nyomós érv az elhagyás mellett, az a boldogtalanságod. Gondolod, hogy a gyerek boldogságot hozna a kapcsolatotokba? Vagy csak téged tenne boldoggá, de a kapcsolat valószínűleg rámenne. Esetleg gondold át, hogy vállalnád-e az egyedülálló anyaságot, és ezt is beszéld meg a pároddal. Lehet, mire meglenne a gyerek már nem akarna vasárnapi apuka lenni, mert egész egyszerűen most még fél attól, hogy feladja az életét, de ha ránéz a közös gyereketekre ez nagyon könnyen megváltozhat (vagy nem, persze ez is benne van a pakliban).

2013. febr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Évek óta boldogtalan vagyok."


Szerintem ez nem a babáról szól, hanem arról, hogy egy se veled se nélküled kapcsolatra, ahol ennyire háttérbe szorulnak az igényeid, nem lehet alapozni. Szerintem szembe kellene nézni az igazsággal, hogy elpocsékoltatok egy csomó évet, és keresni valakit, aki odafigyel rád, szeret, és tiszteletben tartja az igényeid, ezen felül pedig azt várja az élettől, amit te is. Ha fel kell adnod valamit a másikért, az nem szerelem, hanem szolgálat.

2013. febr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen segítettetek, valóban nem könnyű a helyzetem... de úgy fogom fel, hogy közel a 34-hez lehetnék 1-2 gyerekes elvált nő is... viszont így talán még "eladható" vagyok, főleg mert nem nézek ki ennyi idősnek... a pasi hamarosan hazajön, beszélgetünk, nagyon halvány remény van még... amennyiben nem, úgy keresek és BÍZOM!!! :) Nekem is csak egy életem van, és nem lehetek "guminő" ettől 1000-szer értékesebb vagyok!!!! Köszi még1szer
2013. márc. 28. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!