Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magzat utáni adókedvezmény?

Magzat utáni adókedvezmény?

Figyelt kérdés
A terhesség 91., vagy a fogantatástól számított 91. naptól lehet érvényesíteni.
2013. febr. 26. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
A terhesség betöltött 91. napjától, erről orvosi igazolást is kell kérni, egy esetleges ellenőrzés miatt.
2013. febr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rövid ad róla igazolást, amit le kell adni a könyvelőnél, és ő majd kéri a kedvezményt.
2013. febr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy hogy működik (Ő már a 3. babánk), csak azt nem tudtam pontosan, hogy mikortól kérhető.

Mert a 2 dátum között azért ugye van 2 hét ...

2013. febr. 26. 07:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel hivatalosan az utolsó mensi alapján számolnak, így a doki is onnan fogja számítani a 91 napot.
2013. febr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Terhesség 91. napjától, így van ráírva a családi adókedvezményes papír hátuljára, ott írják a kitöltési útmutatóban.
2013. febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. febr. 26. 08:05
 7/7 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászodnak kell kiadni egy "igazolást", miszerint betöltötted a 90. terhességi napot, 91. naptól ezzel a papírral a kitöltött adókedvezményre jogosító nyomtatvány mellékleteként tudod kérni.

A terhességet egyébként én úgy tudom, hogy minden esetben az utolsó menstruációtól számítják, nem pedig a fogantatástól, hisz azt elég nehéz lenne pontosan behatárolni:)

2013. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!