Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy egyáltalán...

Van olyan, hogy egyáltalán nem javasolják és nem is kap a gyerek tápszert soha?

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne?

Az akinek van elég teje és tud rendesen szoptatni, ott teljesen felesleges is. Ahogy a hozzátáplálást elkezdik a gyerek úgy szok le a ciciröl is és normál helyzetben általában 1 éves kora körül elmarad a cici és innentöl már kaphat pohárban (vagy csörös pohárban) tehéntejet a gyerek.

2013. febr. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sokan nőttek és nőnek fel ma is tápszer nélkül.

A rendszerváltás előtt nem volt ennyi fajta tápszer. Sok kisbaba nőtt fel tejen tejbegrízen, és nem lettek allergiásak. Ismerek olyan anyukát, aki ma sem ad tápszert a gyerekének.

A tápszer akkor kell, ha az első néhány hónapban nincs anyatej a babának. Ez táplálóbb, mint a tejbegríz.

2013. febr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, a szoptatott gyerekek.

Az én fiam is csak a DM polcain látott tápszeres dobozt.

2013. febr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták a gyerekorvosok, hogy adják legalább 2,5 éves koráig.

A fiam 17, a lányom 8 hónapot anyatejezett.

Azt hittem, hogy ez a megszokott, "kötelező".

:(

2013. febr. 27. 08:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kötelező. Aki legalább egy évig szoptat, az nagyon gyakran nem ad tápszert, hanem egyből tehéntejjel váltja fel a cicit. Én sem tápszereztem soha a nagyobbikat, és erős a gyanúm, hogy a kicsi sem fog tápszert látni közelről (11 hónapos, még szoptatom).

Ha egy éves koruk előtt abbamaradt volna a szopi, az persze más, akkor tápszert adtam volna, nem tehéntejet.

2013. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5, még szopik, de másfél éves kora óta tejet is kap, szereti. Soha nem kapott tápszert. Nyilván ha hamarabb leszokik a ciciről, minthogy tejet kaphatott volna, ivott volna tápszert de így nem.
2013. febr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 22 hónapig szoptattam, utána bolti tejet kapott, semmi tápszert. Nekünk nem javasolta a doki.
2013. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!