Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyerek 2 hónapja...

4 éves gyerek 2 hónapja kezdte az ovit,1 hét ovi 1 hét betegség, most van egy 1 hónapos babánk, azt javasolják a nagyobbikat tavaszig vegyük ki az oviból, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még ne add fel, csak csökkentsd az óvodában töltött időt (csak délelőtt).

Testi tüneteket produkál a lelki bizonytalanság is, talán kis idő múlva jobban megszokja, megszereti.

2012. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki javasolja, hogy vegyétek ki az oviból? Az ovi? Mert ilyen indokkal, hogy van otthon egy kicsi, nem küldhetik el.
2012. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nem venném ki. neki kell a közösség.

te kevés vagy otthon mivel azért megoszlik a figyelmed, ráadásul télen a nap nagy részét nem lehet játszón tölteni.


igen, borzasztó rossz, hogy a kicsi is sokat lesz beteg de azért ennek is van egy jó oldala, mikor ő megy közössége, már sokkal kevesebbet lesz beteg, így talán a munka szempontjából is könnyebb lesz.

de amúgy benne lenni piszok rossz, egy beteg gyereknél csak kettő a rosszabb :(

2012. szept. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A gyerekorvosunk javasolja.
2012. szept. 30. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk szintén ezt javasolta a doki (bár nem olyan hosszú ideig, mint nálatok), és én hallgattam rá. Nem kellett nagyon megindokolnia, hogy elhiggyem, neki van igaza. Az első 6 hét az, amikor kifejlődik a baba immunrendszere, és nem feltétlenül tesz jót ebben az időszakban semmi betegség egy ilyen kis csöppségnek. Én kivettem 6 hétre a 3 és fél évesemet, és nem lett semmi baja, nem szenvedett lelkileg, pedig szereti az ovit.
2012. szept. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem újszülött volt a kisebbik, amikor a nagy betöltötte a 3 évet és elkezdte az ovit. Mindez novemberben, 2009-ben, a legnagyobb h1n1 hiszti közepén.

Nekem a barátnőm rágta a fülemet, hogy ne járassam a nagyot tavaszig, de a doktornőnk csak mosolygott, azt mondta, várjuk meg, hogy alakul. Az elején persze a nagy hazahozott ezt -azt, náthát, torokgyulladást, de pl. influenzát nem, pedig nem volt egyikünk sem beoltva. A kicsi kb. fél éves koráig nem kapott el semmit, pedig sajnos tápszeres volt, mivel nem volt tejem.

Mikor már nagyobbacska lett, volt, hogy elkapta ő is a tesó betegségét, de nem mindig, sőt, olyan is volt, hogy a kicsi szedett össze valamit, a nagy meg nem.

Most kezdte a kicsi szeptemberben az ovit, már eltelt 4 hét, de - lekopogom - eddig még nem volt beteg. Azért ez egy közösségbe először lépő gyereknél egész jó szerintem. (Nem használunk semmilyen immunerősítőt.) Talán a tesó által hazahozott betegségek révén már megerősödött az immunrendszere.

Mindezek alapján én azt mondom, felesleges kivenned a nagyot az oviból. Nem tarthatod örökké burokban őket.

És most a kicsit még jobban el tudod szeparálni a nagytól, ha esetleg beteg. Fél-egy év múlva úgyis be fog nyelni egy csomó mindent, amikor már majd kúszik-mászik, nyalják egymást a tesóval (szó szerint). Nem lenne jobb, ha addigra a nagyobb is edzettebb lenne kicsit, és már túl lenne ezen a 1 hét ovi 1 hét beteg részen?

2012. okt. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!