Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobb mosható pelenka?...

Melyik a jobb mosható pelenka? lent

Figyelt kérdés

Vannak az egy méretesek, amiből 3-4 méretet kell venni és vannak az egy méretesek amik születéstől szobatisztaságig jók. Melyik válik be jobban?

Nekem tetszene az egy méretes de olyan elképzelhetetlen hogy amit ráadok egy újszülöttre az jó már egy mondjuk 2 évesre is, vagy ha a nagyobbra jó, akkor egy újszülöttön nem lóg vagy nem folyik ki a cucc? nem lesz nagy a csomagja a popón?

És melyik a jobb ha külön külső és belső van, vagy ami egybe van varrva, esetleg valakinek van tapasztalata a Pop-in pelenkákról AIO?


2013. febr. 27. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egyméretes a tulajdonképpen egy L-es pelus amire hosszába is nyomtak patentot. Ezért pici babánál idétlen egy kicsit, de ez csak az első pár hónapban van így, utána gyorsan belenőnek. Ha nem akarsz készletet cserélni, akkor érdemes egyből egyméretest venni és az elejét "kiböjtölni". Ha pedig van rá keret akkor külön egy készletet érdemes beszerezni az első hónapokra és későbbre. Az a tapasztalat, hogy több a méret, mint amennyi valóban szükséges. (Van ahol s-m-l méret van, de simán összevonható lenne)összesen 2 mérettel (1-es méret, 2-es méret) le lehet fedni a pelenkás kort, ha nem tér el a baba nagyon az átlagtól.

Én a külön kölső-belsőre esküszöm. Pop-int nem próbáltam, valahogy nem tetszik, hogy annyi részből áll, meg eléggé drágállottam is.

2013. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a tapasztalat, hogy ha a baba átlagos testalkatú, akkor jók az egymértesek, nem ázik ki, nem szorít(két három sor vízszintes irányú patent van rajtuk, a kicsihez "felpatentolod", ahogy nő egyel lejjebbi sorba és így tovább).

De ha a baba vékonyka, vagy épp ducibb, akkor inkább a méretes pelusok szoktak megfelelni:).

2013. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én próbálatam mindet.

az több méretes nagyon jó volt kb 6 hós koárg, mert mintha ráönötték volna, vékoyn, mint az eldobhatósok. ezekből a little comfort még hiába mini (9kg) ezen belül is patentolhatod rövidre vagy hosszúra. tehát tényleg a pici babán sem volt óriási csomag. De ezt kinőtte és innentől vatera.

az egy méretes féléves kortól tök jó lett, tehát kérdés, hogy mennyi idős a babád.

nekem a zsebes nappalra és külső-belső éjjelre vált be, de végül éjjelre maradtunk az eldobósnál, nappalra meg csak zsebes vagy all in one nál. a zsebes azért vált be jobban, mert az all in one-ba nem nagyon lehet variálni, annyit tud, amennyit a gyártó beletesz. a zsebesnél meg annyi és olyan gyártmányú betéttel béleled ki a pelust, amennyivel akarod és így lehet pár órás vékoy, 6 órás vastag, pamut, bambusz, plüss, amit csak szeretnél.

érdekes még, hogy a fuzzibunz elite one size nekem pl egy kifejezetten kis méret, annak ellenére, hogy onesize, és nem tudsz a hosszán sem állítani, csípőfazon, alig nagyobb, mint a méretes pelusokból az s-m körüli méret, mégis ha telerakom a zsebét, ugyanúgy bírja, mint a nagy popsit eredményezők.

popin jó, de ott van a saját betétje egy kiegészítővel meg éjjeli és ennyi, nincs több variálás, nem igazn tudsz mást beltenni vagy elég macerásan, ehhez képest a zsebest összekészíted előre és még apuka is csak felrántja a gyerekre egy pillanat alatt, mint az eldobhatóst.

szóval én zsebes párti vagyok és pici babunál s/m méretes, fél évtől one size párti

2013. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

eőző vagyok

mondjuk a popinben van aki csak a betétet cserélgeti a gyereken és nem az egész pelust, mert a zsebesnél a zseb külsejével érintkezik a gyerek feneke, mivel a zsebbe beül van a betét azaz a zseb mindig pisis lesz és így mindig az egész pelust kell cserélni.

popin nél meg csak a patentolható betét lesz elvileg pisis, tehát néha elég csak azt cserélni, a pelus ugyanaz egész nap. ez mondjuk akkor lényeges ha nem mosol mindennap. én állandóan mosok, így nem zavar, ha napi6 pelust elhasznál.

popinbe jó még, hogy van szürke betéje, ezen a folt nem látszik meg, de amúgy maga ez a betét frottyr tehát eléggé látszódna a folt, ( a bébiplüss azaz minkee zsebeseken ez a plüss anyag elég jól taszítja a kakifoltot, lecsapatod víz alatt és már a nagyja ki is jött, a frottírnál meg kell vele bíbelődni...vagy használsz kakifogó betétet)

2013. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az all in one ha nem kiszedhető vagy kihajtható valahogy a betét (pl bumgenis organic aio) akkor baromi lassan szárad, ha nem tudod Napra kitenni, akkor akár másfél-két nap is ( én tegnapelőtt este mostam ki a bumgeniusomat és még mindig kicsit nedves, 36 órája) de van olyan aio (all in one) aminél kihatjató a betét pl imsevimse, grovia ez így gyorsabban szárad. De még így is lassabb, mint egy zsebes pelenka, ahol maga a pelus (ha bébiplüss minkee a belseje) akkor fél nap alatt megszárad a szobában, a betétből meg ugye tehetsz bele bármit, ezért ha abból bespeizolsz pár dbbal többet, és elég a pelenának megszáradni, betétet veszel elő már kimosott szárazat.
2013. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha újszülött korától szeretnéd mosható pelenkába tenni a kicsit, akkor először egy szett kisebb, de állítható un. újszülött (newborn) pelenka kell, aztán kb olyan 6 kg-os korától a normál egyméretes (one Size)

Természetesen nem pénzkidobás a 2 szett, hiszen könnyen megveheted akár használtan is a mamamin (www.mamami.hu), és ugyanott szinte nulla veszteséggel el is tudod adni.

Ajánlhatom még a textilpelusvilag.hu-t ahol a magazinban lehet olvasni mindenről, ami a textil pelenkázással kapcsolatos, és a WAHM (work at Home moms: otthon dolgozó kismamák)részlegben vásárolhatsz is hazai anyukák által varrt pelenkákat (A Popinnél biztosan jobbakat).

Az AIO és a zsebes pelenkákkal is az volt a bajom, hogy kevés ideig bírták. (3-4 óra max) aztán kifolytak. A POP-IN (van nekem belőle 4 db-om) szerintem nem elég végig. A 2 éves fiamra már nem jók, a 3 hónapos fiamnak pedig kifolyik, mert nem elég passzos a combjánál.

Én az első 6 hónapban a poplini newborn AIO-ját találtam a legjobbnak, aztán meg a hazai gyártóktól szereztem be, és használtan vettem még sokfélét.

Sajnos a zsebesek hamar tönkrementek (coolababyről levált a pul, a popin ázik, a shiniesnak kijött a cipzárja, van egy amiről nem tudom melyik márka de már szétment a tépőzárja, a kushiesnak a gumija nyúlt ki) míg a külső belső kombókat már a 3. fiam nyúzza, és még mindig jók.

2013. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!