Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A terhesség magánügy? Nem...

A terhesség magánügy? Nem szeretnénk senkinek elmondani, sem közzétenni, megtehetjük?

Figyelt kérdés
Nem az első baba. Kellően örülünk neki így is "4fal között" nem szeretnék se körbetelefonálgatni mindenkit, se közösségi oldalakra kitenni uh-t pocakos fotót vagy bármit. A családunkkal (nagyszülők,testvérek) sem annyira jó a viszony sőt leginkább nem jó , (próbáltunk már ezen sokszor változtatni de a másik fél fogadókészsége nincs meg erre). Egy közeli barátom tudja meg a férjem egy jó barátja és ennyi.Mivel nem vagyok kifejezetten vékony jódarabig nem fog látszani azt hiszik majd csak hogy meghíztam. Ugye ez nem probléma vagy nem furcsa? Egy ismerőssel beszélgettünk múltkor valahogy feljött ez a téma (nem rám vonatkoztatva) és ő azt mondta hogy ez olyan mintha szégyellné vagy titkolni akarná a babát valaki,ha nem szól, hanem várja mikor "lepleződik le" tényleg úgy jön le? Beleültette a bogarat a fülembe, mert természetesen egyáltalán nem szégyelljük és nem tartjuk cikinek.
2013. márc. 2. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Nincs ezzel semmi baj, a ti döntésetek. Előbb-utóbb úgyis meg fog látszani, de hogy addig kinek mondjátok el, csakis rátok tartozik. A facebookos "coming out"-oktról meg UH-s képekről meg inkább nem mondok semmit, nem akarok senkit megbántani.
2013. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Én sem tettem ki soha UH-os és pocakos képeket, van három gyermekem, de nem hiszem, hogy ez valakit érdekel, milyen vagyok terhesen stb.


Amíg úgy gondolod, hogy titkolod, tedd nyugodtan. Később úgysem lehet majd, akikkel pedig találkozol időközben, majd megtudják tőled, nem a facebook-ról.

2013. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sem furcsa egyáltalán, az olyan jó érzés, hogy ez a ti titkotok még egy kis ideig.
2013. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mindenki azt csinál amit akar a ti döntésetek
2013. márc. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is magánügy, senkinek semmi köze hozzá, akivel szeretnétek azzal osszátok meg és kész. Persze ha rákérdeznek akkor illik őszintének lenni,vagy finoman célozni rá, hogy semmi köze hozzá.
2013. márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm örülök hogy nem lettem hülyének nézve valahogy manapság ez annyira népszerű téma lett , gondolom az internet előretörése miatt is olyan gyorsan terjednek a hírek, az infók. Már "várom" hogy sértett beszólásokat kapunk egyébként hogy nem is mondtuk, meg miért nem meséltük stb. de ezekre is megmondom őszintén minél később vágyom ( a beszólásokra).
2013. márc. 2. 19:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Te nem titkolod a terhességed, hanem nem mondod el annak, akinek nem szeretnéd. Nagy különbség!

Gratulálok a babához!!!

2013. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!