Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektartásdíj végrehajtás,...

Gyermektartásdíj végrehajtás, hogy lesz most?

Figyelt kérdés
Beadtam a végrehajtói lapot, mert fiam apja nem fizetett rendesen. Vissza kaptam egy kijavított, aláírt papírt a végrehajtótól. Fiam apja is kapott papirt. Bejelőltem, hogy a fizetéséből vonják le, e hónap 15.-ig. Viszont ő most táppénzen van. Abbol is levonhatják?

2013. márc. 9. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy igen, mivel a szülőnek a saját létfenntartása veszélyeztetésével is gondoskodnia kell a gyermekéről. Ha fix összegben (is) kérted a gyermektartásdíjat, akkor azt az összeget kell kapnod, ha csak százalékos összegben, akkor lehet kevesebb, mert a táppénzből vonják. Ez nem biztos, hogy így van, ha senki más nem tudja, holnaprá meg tudom mondani pontosan.
2013. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az jó lenne, köszönöm. :) 63 ezer ft-ra lett feljelentve. Remélem 15.-ig meg is kapom :/
2013. márc. 9. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgy néz ki, hogy sajna rosszul tudtam. :( Táppénzből nincs levonás, illetve van még néhány kivétel, amikor nem tudnak tartásdíjat vonni. Viszont hátralékként kezelik és amint az apuka újra dolgozni kezd, akkor elkezdik vonni. Persze ez a "sima" betegségre vonatkozik, tehát ha 1-2 hetet táppénzen van. Ha tartós táppénz, akkor viszont vonják belőle.

2013. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Óh köszönöm. :/ Már több mint egy hónapja táppénzen van.
2013. márc. 11. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!