Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tartják meg a gyereküket...

Miért tartják meg a gyereküket egyes emberek, ha tudják, hogy szellemi fogyatékos vagy teljes életre képtelen lesz?

Figyelt kérdés
Nem értem az ilyen embereket. Ha én tudnám, hogy nekem nem lesz egészséges a gyerekem, és sosem fog tudni teljes életet élni, én 1000%, hogy nem engedném, hogy megszülessen. Az ilyen embereknek jobb, ha nem születnek meg, hiszen a boldogság egyik feltétel az, hogy teljes életet élhessünk. És úgy gondolom, a szülőknek is jobb, ha egészséges gyereket nevelhetnek fel.
2013. febr. 23. 17:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Mert lelkiismeret furdalásuk van. Azt hiszik, az ő hibájuk, hogy beteg a gyerek, és így vezekelnek. Persze nem fogják fel, hogy szerencsétlen gyerek azt sem tudja, létezik, de a szülőknek így jó.
2013. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De az elég baj, hogy a szülők is ilyenek. Az egy dolog hogy ők boldogak lesznek, de az a szerencsétlen az emberek rosszindulatának lesz kitéve. Egy borzalom lesz az élete. Kár, hogy némely szülők ezt nem fogják fel...
2013. febr. 23. 17:59
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Oké 3. éves korában elüt egy autó a gyereket, értelmi fogyatékos lesz, akkor jogos lenne a megölése is, csak azért mert könnyebb az élet nélküle?
2013. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Van amikor nem derül ki hogy a gyerek beteg. A barátnőm esete az egyik példa. Rendesen járt vizsgálatokra, vigyázott magára végig a terhesség alatt. Nem dohányzott, nem ivott..Végig minden rendben volt egészen 7 hónapos terhességi idejéig. Bárányhimlős lett. Reménykedtünk hogy nem lesz gond. A kislánya azon kívül hogy koraszülöttként jött a világra, farkastorokkal, szellemi fogyatékossággal is született. Sajnos elvetetni már nem lehetett, és most hogy megszületett már nem tud mit tenni. Úgy döntött hogy felneveli..
2013. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
tényleg ! És mi van ha egészséges gyereket éri egy betegség vagy baleset ami miatt nyomorék vagy szellemi fogyatékos lesz élete hátralévő részében.. Akkor velük mi legyen kérdező?? Mérgezzük meg? Dobjuk az utcára?? Tegyük intézetbe őket?? Nem önzőség egy kicsit a kérdésed???
2013. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerinted ők nem boldogok? Én dolgoztam rengeteget ilyen gyerekekkel, hidd el boldogabbak, mint a legtöbb ember. Hiszen mi gondjuk lehetne? Úgy gondolják szép a világ.
2013. febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%

> Miért tartják meg a gyereküket egyes emberek, ha tudják,

> hogy szellemi fogyatékos vagy teljes életre képtelen lesz?

Mert nem képesek a racionális gondolkodásra. Érzelmi döntést hoznak.


> Az ilyen embereknek jobb, ha nem születnek meg,

Nem csak nekik, hanem a szülőknek is, sőt az egész társadalomnak is.


18:07

> Van amikor nem derül ki hogy a gyerek beteg.

Igen, ilyen is előfordul.

Na de amikor tudják előre, hogy igen nagy valószínűséggel súlyos fogyatékos lesz a gyerek, de a drága anyuka mégis úgy dönt, hogy a világra sz*rja?...


18:05 / 18:09:

Több éves gyerek nem egyenlő magzat! Van némi kis különbség egy 3éves gyerek, meg egy 2hónapos magzat között. Ezutóbbi -mivel az idegrendszere még nagyon korai fejlődési fázisban van- tulajdonképpen nem is nevezhető embernek...

2013. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Azért Kérdező, mert bennük is van anyai érzés... Egyébként sok babáról nem derül ki születése előtt, hogy beteg, vagy születési komplikáció miatt lesz sérült. Az meg botorság, hogy nem boldogok. Ők boldog tudatlanságban élnek, nincsenek tisztában azzal, hogy betegek. Nekik ez a természetes. A szülőknek/környezetnek persze lehet ez "gond", de nekik is ugyanolyan joguk van az életre, mint annak, aki egészséges. Ők szeretnek, ha figyelmet, szeretet kapnak. Önzetlenül, minden érdektől mentesen. És ha van, aki vállalja a gondolkodást Róluk, Téged miért zavarnak? Az egyetlen, amiből érezhetik, hogy ők mások, az az ilyen hozzáállás. És pusztán azért, mert mi egészségesek vagyunk, nincs jogunk egy sérülttel éreztetni, hogy beteg... Tavaly utaztam a buszon, előttem egy nő ült, egy középsúlyos értelmi fogyatékos kisfiúval. Rámnézett, én Rámosolyogtam, ő meg nevetett. Érdekes módon nem az jutott eszembe, hogy miért tartotta meg az anyja, hanem, hogy Neki egy mosoly elég, hogy boldog, vidám legyen, és jó érzés volt örömet okozni. Ezen gondolkodj el inkább, kedves Kérdező.
2013. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező, én gyógypedagógusként dolgozom, tudom milyen sérült, fogyatékos gyerekekkel foglalkozni. Persze akiket én tanítok, azok enyhe és középsúlyos értelmi fogyatékosok, jó esetben megfelelő fejlesztéssel teljes életet élhetnek.

Szerintem akikre te gondolsz, azok a súlyos sérültek, akik egész életükben gondozásra szorulnak, önálló életvezetésre képtelenek, értelmi sérülés mellett szervi bajaik is vannak, halmozottan sérültek. Igen széles a paletta, és sajnos nem lehet tudni, ha egy magzatról kiderül is bizonyos dolog, mennyire súlyos a helyzet, életképes lesz-e vagy életképtelen, gondozásra szorul-e, vagy fejleszthető.

Engem egyszer felkavart egy cikk. Egy amerikai házaspárról írtak, akiknek megmondták az orvosok, hogy a magzatnak igen súlyos fejlődési rendellenessége van, meg kell szakítani a terhességet, mert nem fog élve megszületni, vagy csak pár percig élhetne. A szülők úgy döntöttek, megszülik a babát, mert ez az ő gyermekük, joga van élni ha csak pár percig is. A szülés után fényképeket, videót készítettek a babáról aki pár percig élt csak, de azt a pár percet a családja körében töltötte.Hát nekem nem lenne ehhez lelkierőm!

Én a mostani terhességemmel azért vállaltam az amniocentézist, mert az AFP eredménye nem lett jó, és úgy voltam vele, ha kiderül, hogy beteg lenne a baba, jelen esetben a Down kór lehetősége állt fenn, én nem szeretnék beteg babát felnevelni. Sajnos a Down kórosok között is ismerek olyat, akinek nagyon sok baja van, és tényleg szenvedés az élete, míg más Downosok csak enyhe fokban érintettek. De ezt nem lehet előre tudni. Az eredményem már megvan, a baba egészséges, örülök, hogy nem kellett ilyen döntéshelyzetbe kerülnöm.

Aki tudatosan vállal egy beteg babát, az vagy nagyon erőslelkű és bátor, vagy nincs teljesen tisztába vele, mire számíthat.

Én mivel nagyon sokmindennel tisztában vagyok a sérültekkel kapcsolatban, talán ezért is nem vállalnék egy sérült babát, persze ha időben kiderülne róla. Mert ha csak szülés után derülne ki, akkor természetesen felnevelném.

És persze arról nem beszéltünk, hogy nemcsak veleszületett fejlődési rendellenességek vannak, hanem nagyon sok komplikáció kialakulhat szüléskor, és egy oxigénhiányos állapot okozhat maradandó károsodást a megszületendő babánál. Azt sem látja senki előre!

2013. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kedves 7-es végre te megértettél, köszönöm a hozzászólásodat! Úgy látom, egyes IQ bajnok háozzászólóknak nem jutott el az icipici agyacskájukig, hogy mit kérdezek. Ezért érthetően elmondom nekik, hátha nagynehezen eljut az agyukig, hogy én a MÉG MEG NEM SZÜLETETT BABÁRA GONDOLTA, VAGYIS A MAGZATRA... Nem pedig az olyan gyerekre, aki baleset következtében válik beteggé.És én ismerek sajnos olyan családot, akiknek a legelső gyerekük súlyosan értelmi fogyatékos lett, és azóta ész nélkül szülték a gyerekeket, most a 9.-nél megálltak, de a nagyokos szülők arra nem gondolta, hogy szerencsétlen gyerekek éhezni fognak, és csak azért is megszülte azt a sok gyereket... Nah mind1... Egyébként kedves 9-es szívből gratulálok! Örülök, hogy egészséges kis babát sikerült a világra hoznod! :) Remélem megértette most végre mindenki mit is kérdezek.
2013. febr. 23. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!