Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Keresztelő előtt miket...

SOS! Keresztelő előtt miket szokott kérdezni a pap?

Figyelt kérdés
Holnap találkozok a pappal, és pár dolgot szeretne megkérdezni. Mire számítsak?
2009. szept. 14. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyban az egyháztól függ és magától a paptól, vagy lelkésztől. Mi Evangélikus egyházban kereszteltettük a fiamat, és semmi különöset nem kérdezett, csak, hogy kik lesznek a keresztülők stb, ez inkább egy kötetlen beszélgetés, hogy valami személyeset építsen a beszédbe és imákba. Persze, mi már ismertük a lelkészt, nagyjából tudott rólunk mindent, ő adott össze minket. A katolikus egyházak jóval szigorúbbak, kitérhetnek olyan kérdésekre is, hogy gyakoroljátok-e az adott hitet, imádkoztok-e, meg ilyesmi. Nekünk ilyen kérdésekre a keresztelő alatt kellett válaszolni (Isten szeretetére neveled-e pl). Az is lehet hogy csak meg akarja Veled beszélni, hogy hogyan fog zajlani a keresztelő, mikor mit kell mondanotok, hova kell állnotok.
2009. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

bocsánat, elfelejtettem írni, katolikus keresztelő lesz.

Anyósom miatt lesz ez a felhajtás, mi már nem annyira gyakoroljuk a vallást, így eléggé félek a holnapi kérdésektől, főleg ha vallással kapcsolatos.

2009. szept. 14. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia ! Nálunk amikor keresztelőre készültünk (katolikus) az első beszélgetés alkalmával fevették az adatokat ( nevek, ki milyen vallású ), megkérdezték , hogy mennyire gyakoroljuk a hitet , járunk-e misére. Utána el kellett menni három alkalommal felkészítő tanfolyamra a szülőknek esetleg a keresztszülőknek is( ezek kötetlen beszélgetések voltak. Jó tisztában lenni legalább az alapokkal , de vizsgáztatni nem fognak ne félj !

Mi szolnokon kerszteltettük a gyerekeket , nem tudom máshol hogy van , de szerintem semmi extrára ne számíts!

Szia

2009. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintetek az baj, ha megmondom őszintén, hogy nem járunk misére, nem igazán gyakoroljuk a vallást, de ha a lányom szeretné akkor nem fogjuk ebben akadályozni?

Ha megkérdezi miért akarjuk a keresztelőt milyen választ illik adni? Azt nem mondhatom, hogy anyós ragaszkodik hozzá.

2009. szept. 14. 10:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem nem kereszteltek meg annak idején, a szüleim rám bizták, hogy meg akarok-e keresztelkedni. Aztán 10 évesen döntöttem úgy, hogy igen, tőlünk nem kérdeztek semmit, bár én református vagyok.
2009. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!