Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Határozott idejű szerződés...

Határozott idejű szerződés gyerekvállalás, szabadságolás! Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Igyekszem érthetően leírni, hogy mit is szeretnék megtudni. Kisbabát várok, május 13.-ára vagyok kiírva.A szülési szabadságot a szülés várható időpontja előtt 28 nappal szeretném kivenni, ami azt jelenti, hogy ápr.16.-tól. Addig (sorrendben)szabadság, utána beteg szabadság, majd táppénz. Ez eddig nekem tiszta is. A kérdésem az, hogy nekem a munkaszerződésem, jún. 30.-áig szól, tehát addig él a munkaviszonyom, és addig nekem 11 nap szabadság jár. A munkahelyemen aki ezeket az ügyeket intézi, sem tudta, csak rá mondott valamit, hogy nekem akkor most mennyi szabadságot kell adjon. Az elmondása szerint, a törvény úgy szól, hogy a Tgyás alatt járó szabadságot, akkor kell kiadni a kismamának, amikor a GYED, vagy GYES után visszatér dolgozni. NA de én nem térek hozzájuk vissza dolgozni, mivel lejár a szerződésem.Így nem tudják akkor kiadni, amikor visszatérek, mert nem térek vissza. Ő időarányosan számolta ki a szabadságomat, a szülés várható napjáig, így 6 napot számolt ki nekem. Ez 5 nappal kevesebb, mint a 11 nap, amit ha most nem ad ki, arra a törvényre hivatkozva, amit az előbb is leírtam, akkor az lényegében elvész, mivel nem biztos hogy vissza megyek hozzájuk dolgozni, mivel nem határozatlan idejű a szerződésem. Vagy majd, az a munkáltató kell, hogy kiadja ebben az esetben nekem , a még náluk járó szabadságomat, ahova majd el tudok menni dolgozni, Gyes után?És az új munkahelyemen kezdek szabadsággal? Ez nekem valahogy nem tiszta!
2013. márc. 11. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:

A ki nem adott szabikat, kifizetik neked mikor elszámoltok, egyébként kiveheted szülés elött az össze napot ami járna, tehát a 11et.

Én május3án szültem dec31ig volt a szerződésem és én az egész éves szabit kivettem szülés előtt.

Igaz végül engem véglegesítettek gyed alatt, de ezt akkor még nem lehetett fixen tudni így inkább kivettem.

2013. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kifizetik neked, amit nem vettél ki. Viszont betegszabadság nincs ha terhesség miatt vagy keresőképtelen. Egyből táppénz van.
2013. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a szabadság időarányosan jár.egy évre x nap,és mivel neked pont az év feléig van szerződésed,akkor ennek a fele jár.Tgyás idejére addig járhat a szabi amig tart a szerződésed.utána mivel nincs szerződés,nincs munkahelyed ami kiadja a szabikat.(hülyén fogalmaztam,de ez olyan mint ha munkanélküli lennél és a gyes után visszamennél valahová dolgozni,akkor a munkanélküli időszakra nem jár szabi)
2013. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem a betegszabadságot szintén ez az ügyintéző mondta.Nekem is úgy lenne logikus, hogy vagy kiadják, vagy kifizetik a ki nem vett szabadságokat. De ezzel úgy néz ki nincs tisztában az aki náluk ezeket az ügyeket intézi, mert szerinte nekem csak a szülés időpontjáig időarányosan kiszámolt, tehát 6 nap szabadság jár!na majd felvilágosítom már! :) köszönöm szépen a válaszokat!
2013. márc. 11. 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem veszélyeztetett terhességgel mész táppénzre akkor az első 15 nap betegszabi, persze ha még ebben az évben nem vetted igénybe. Én is így leszek a jövő héttől oda.
2013. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!