Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olvasom a kérdéseket a Gyerekv...

Olvasom a kérdéseket a Gyerekvállalás kategóriában, és nem értek valamit: azért, mert valaki gyereket vár, pici babát nevel stb. , miért kell úgy írni, mintha retardált ovisok lennének?

Figyelt kérdés
Pl.: koppan a kis buksija, fájlalja a pocikáját stb.
2013. jan. 30. 14:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Én meg azt nem értem hogy ez miért zavar? Mindenki úgy beszél ahogy akar meg amihez hozzászokott.
2013. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Az egyik ok, hogy ezek kissé infantilis dolgok, és ha gyereke születik valakinek, akkor némileg újra gyerekké válik.


A másik, hogy mostanában gyerekneveléstől függetlenül elterjedőben egy új fajta szleng, ilyenekkel, mint:


bocsika, kari aji, mogyi tori, de elég, ha kimész a piacra: burgi, ubi, sali, stb.

2013. jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Hát most azt mégse lehet írni,hogy koppan a búrája,vagy hogy beszart,vagy hogy fingik!
2013. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Ez jo valasz 3as:)

Szerintem meg az az ovissag, ha zavar valakit es ilyennel foglalkozik.

2013. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%
utolsó :D
2013. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
utolsó előtti na :) igen jó :)
2013. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
amit a peldak koze soroltal az meg elmegy. a felnottek a gyerekekkel probalnak azonosulni, az O nyelvukon beszelni mert az hatasosabb es jobban odagigyelnek ra. Ezt egy ido utan mikor a gyerek nagyobb a szulo elhagyja... nekem is van 2 pici gyermekem, de mondjuk en sosem beszeltem veluk igy, hanam magammal egyenertekuen kezeltem oket. Meg is van az eredmenye ertelmes okos gyererekek. a kisebbik meg csak 2 eves lesz, de gyonyoruen formalja a mondatokat hiba nelkul es mondokakat kivulrol fuj!
2013. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

lehetni lehet azt írni, hogy beszart meg, koppan a búrája, de sokkal jobb olvasni, hogy koppant a buksija :)

inkább írják/írjuk ezeket, mint az előbb említett kicsit durvább megfogalmazást, végül is egy kisbabáról beszélünk.

2013. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Hát igen, én sem értettem volna sztem, ha anyukám anno úgy beszélt volna velem, hogy "jaj gyerekem, beszartál? " vagy "szegény lányom beb..tad a fejed a falba" - már bocsánat, de tényleg. Szerintem sem lehet másképp beszélni egy gyerekkel, csak az ő szintjén, szép szavakkal, érthetően, hogy "buksi, pofika,pocak...stb." :)
2013. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az lenne a szokatlan, ha valaki nem így mesélne a gyerekéről. Számomra teljesen érthető szóhasználat ez.
2013. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!