Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan van lelkiismeretfurdal...

Jogosan van lelkiismeretfurdalásom?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kislányom és születése óta egyetemre járok. Emiatt havonta 2 napra magára kell hagynom, a tanulást pedig ugy oldom meg, hogy mikor alszik, akkor tanulok vagy éjszaka. Mégis nagyon lelkiismeretrfurdalásom van, hogy esteleg nem szánok rá elég idöt, energiát. Néha alig várom hogy elaludjon, hogy tudjak tanulni. Nem szivesen halasztanék, mert igy is 5 éves az egyetem.
2009. szept. 14. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel. Nekem is sokszor volt lelkiismeretfurdalásom, de az én kislányom igazán jól viselte ezeket az éveket. Mikor el kellett utaznom, akkor olyan volt neki, mintha nyaralni ment volna a mamához, vagy a testvéremékhez. A vizsgaidőszak az sokkal nehezebben ment (szakdogaírásról nem is beszélve), de túljutottunk a rázós időszakon.

Nem emészd magad! Az egyetem elvégzése komoly befektetés is lehet, ami a gyermeked sorsát, életét is befolyásolj.

Sok türelmet, kitartást és eredményes tanulást kívánok!

2009. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor otthon vagy és ébren van, akkor Vele vagy, igaz?

Szereted, foglalkozol Vele, és ez a lényeg!

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod! :)

És igaza van az elsőnek, az egyetem a kicsi érdeke is.

2009. szept. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tényleg ne legyen lelkifurdod, sőt minden tiszteletem a tiéd, hogy ezt csinálod!

A jövőben hálásak lesznek a gyerekeid, hogy az okos mamájuk szép életet, jó körülményeket és lehetőségeket biztosít nekik!

2009. szept. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2009. szept. 14. 15:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is tanulok 3 hós kora óta, de őszintén szólva még nem éreztem emiatt lelkifurdit. Nálunk heti 1 nap a suli, tanulás szintén éjszaka. Ezért nem érzem úgy, hogy a babámtól veszem el az időt, energiát, mert nem az van hogy napközben ő ordít a járókában amíg én bújom a könyveket. Inkább magamtól (na és szegény páromtól) veszem el, mert így nincs időm pl. szépítkezni, tv-t nézni, tornázni, kézimunkázni vagy csak úgy pihenni. Na és a tandíj miatt is a mi anyagi igényeink sorolódnak hátra...

Mondom is mindig, hogy csak érjen véget a suli (és legyen egy jó állásom), úgy de úgy bepótolunk mindent!!! :DD

2009. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk decemberben jön a pici,így ezt az egész évet kihagyom de jövőre én is folytatom a tanulást.Akkor már 9 hónapos lesz,nem kell létszükségszerűen ciciznünk,így fejhetek majd neki nyugodt szívvel:)

Nekem még 2 év így a suli,de muszáj halasztani,mert nem lenne szívem pici babát főleg úgy,hogy pont vizsgaidőre érkezne magára hagyni.Barátnőm ugyanígy csinálja,bár ő nappalin.

Mondjuk nekem meg nem sürgős annyira a diploma sem,mert csak kv-zót akarok nyitni az pedig baba mellett is meg,bár mire elkészülök,épp oviba megy:)

Nem vagy rossz anya,sőt nagyon is jó:)

2009. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt nézd, hogy azért tanulsz, hogy később megfelelőbb anyagi körülményeket tudj neki biztosítani. Dícséretes, hogy éjjel tanulsz és még mindemellett van energiád a picire és az élet többi dolgaira.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod, hiszen a lehető legtöbb időt vele töltöd.

Nyugi, jó anyuka vagy ! :)

2009. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanulok a fiam mellett születése óta, de én úgy voltam vele mindig, hogy az ő érdeke is ezt kívánja, különben gyed után mehetek vissza hamburgerezni, abból meg nem fogunk megélni. Különben én nyáron is néha alig vártam már, hogy elaludjon a fiam, olyan szinten tud pörögni napközben, szóval rám szokott férni már egy kis nyugi.
2009. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!