Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én nem vagyok megkeresztelve,...

Én nem vagyok megkeresztelve, attól még lehetek egy babának a keresztanyja? (görög katolikus lesz)

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2009. szept. 14. 14:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez a helyzet, felkértek de én nem vagyok megkeresztelve. A pap azt mondta nem állit ki papirt de lehetek.
2009. szept. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ti megkeresztelkedtek akkor nyugodtan lehettek keresztszülők!

Az meg durva, hogy úgy keresztel valaki, hogy ő maga nincs. Szerintem ehhez pofa kell.

Nálunk is ez van, azért nincs még keresztszülő, mert a kiválasztott házaspár egyik tagja nincs megkeresztelve, így nem akarjuk.

2009. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen, valóan létezik a keresztségi tanú!De az nem ugyanaz,mint a keresztszülő...és sztem is rendben van,h olyan ember ne legyen keresztszülő,aki maga nincs megkeresztelve.Hogyan is tudná megígérni,h segíteni fogja a vallás gyakorlásában?Márpedig ennek az a lényege(nem csak akkor,ha a szülőket vmi éri,hanem a sima hétköznapokban is)
2009. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Elvileg nem, hiszen a keresztszülőség arról szól, hogy ha netán elhaláloznának a szülők, akkor biztosítva legyen a gyerek vallásos nevelése.


Ennek ellenére van egy ismerősöm, aki nincs megkeresztelve, és mégis keresztapa... Laza volt a plébánosa (meg járt is hozzá katekumencsoportba a pasi, csak a végén mégse lett megkeresztelve).

2010. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Miért titeket a keresztszüleitek vittek templomba?

Mert engem pl nem.

A fiaim nincsenek megkeresztelve, tavaszra tervezzük, és a kisebbiknek a leendő keresztapja nincs megkeresztelve.

Ők sem járnak templomba, mi sem,

viszont a keresztszülőknek nagyobb a felelősségük, mint magunknak, szülőknek. Ugyanis tényleg ahogy az előttem is írták, a szülők halála esetén a keresztszülők vállalják a gyermekek felnevelését. Miért lenne baj, hogy keresztapa nincs megkeresztelve? Ez azoknál csapja ki a biztit akik minden vasárnap misén csücsülnek. Szal, nekem nem baj, és elárulom, hogy ez a férfi volt a párom tanúja az esküvőn is. Ő a legjobb barátunk.

2010. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Tulajdonképpen ti miért keresztelitek meg a gyerekeket? Komolyan érdekel.
2010. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Egyébként közben megtörtént a keresztelő.

Én lettem a kisfiú keresztanyja, holott én nem vagyok megkeresztelve. A pap tudott róla, azt mondta nem baj, úgyis a szülőktől kapja a nevelést a gyermek. Ha pedig baj van, én legyek ott és kész.

2010. szept. 9. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!