Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ahol lakom, se ott se a...

Ahol lakom, se ott se a körzetében nincsenek görög katolikus misék és azt szeretném megtutdni, hogy lehet-e bérmálni, úgy hogy római katolikus szertartásokra járok, és nem kell áttérnem? Vagy ez hogy megoldható?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, jól értelmezem-e, segíts. Tehát görög katolikus vagy, és szeretnél bérmálkozni, de a közeledben nincs sehol görög katolikus templom/pap/közösség. Az a kérdésed, hogy ha római szertartás szerint bérmálkozol, attól még görög katolikus maradsz-e? Tehát nem akarsz rítust váltani, de most nincs lehetőséged a sajátod szerint bérmálkozni?
2011. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha görög katolikus vagy, nincs szükséged külön bérmálkozásra, ugyanis a görög katolikusok a bérmálás szentségét a keresztséggel egyszerre veszik fel a keresztelő paptól.
2011. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

oké :) köszönöm szépen. viszont első áldozó se voltam. és azt lehet úgy ?

igen . egyáltalán semmi görög katolikus nincs a körzetemben.

2011. máj. 17. 23:05
 4/4 anonim ***** válasza:

A keleti szertartásnál a keresztelés után bérmálnak és áldoztatnak is. Láttam hogy vannak a hagyománnyal ellentétesen "első álmozások", de úgy tudom nem mindenütt. Vagy én tudom rosszul és ez teljesen elterjedt, 100%-os gyakorlat a görög katolikus egyházban ?

Liturgiára járni áldozás nélkül is lehet. Amúgy jól kérdezgess végig a környékedet, mert pl nálunk is van havonta egyszer liturgia az egyik római templomban. Vagy lehetne kérelmezned hogy legyen, ha nem csak egyedül vagy hívő.

2011. máj. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!