Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vmi jó köhögés csillapító?

Vmi jó köhögés csillapító?

Figyelt kérdés

Tegnap már írtam, hogy kislányom betegeskedik. És már én is elkaptam tőlle:S Lánykám oviba jár és vélhetően onnan szedte össze a betegséget. Robitussint és Stodalt adok neki. De még mindig nagyon makacsul köhög. Több gyógyszert már nem akarok neki adni mert félek kicsit túl gyógyszerezem már így is. Valamiféle méz? Esetleg tudtok vmi jó gyógymódot? Vagy esetleg vmi jó gyógyszer ami bevállt másnál?

Köszönöm a válaszokat:)


2009. szept. 14. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Hársfatea!
2009. szept. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:)
2009. szept. 14. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Sztem ne keverd a köhögéscsillapítókat,mert mindegyik máshogy hat.Más kell száraz,és más hurutos köhögésre-de a Stodal mindkettőre jó-,viszont lehet,h többféle lerontja egymás hatását.

Ha szárazon köhög,vehetsz neki mellkaskenőcsöt-orvossal feliratva gyógyszertárban keverik,nagyon olcsó,vagy boltban vehetsz-,azzal kell kenni a mellkasát.Szintén száraz köhögésre zsírral bekenni vastagon a mellkasát,és bekötni egy pelenkával,ez is jól felszakítja.

Köhögésre nagyon jó a hagymatea,de sok gyerek nem hajlandó meginni.Gyógynövényes hurutoldó tea is kapható,szintén száraz köhögésre.

A lándzsás útifű szirup is jó.

Most ennyi jutott eszembe.:)Ja,öcsém esküszik a grapefruitmag-olajjal való gargarizálásra.(Pár csepp egy pohár vízben.)

2009. szept. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ó köszönöm szépen a válaszod. Szárazon köhög és holnap beszerzem a kenőcsöt és a lándzsás utifű szirupot. Hagymateát nem issza meg, már próbáltam de fintorog. Remélem hamar meggyógyulunk:) Mégegyszer köszönöm a válaszod nagy segítség volt.
2009. szept. 14. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Én felnőttként használtam a Stodal szirupot, jó ízű, édeskés, tényleg használt. Lefekvés előtt egy kanállal mindig bevettem és éjszaka nem ébredtem fel, hogy köhögök. Nekem a lándzsásutifű semmit sem ért, és a klasszikus köhögéscsillapítók sem.

Ha szereti a mézet, persze adhatsz neki, én nem ettem meg gyerekkénk. A kamillás inhalálás is jó. Fokhagymás pirítós is baciölő.

2009. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:) Stodalt ő is szereti nekem kicsit fanyar vagy nem tudom én nem érzem jó ízűnek, biztos velem van a gond:) Szerencsére már "alakulunk" mind a ketten, de még nem az igazi. Semmilyen hagymás dolgot nem eszik meg szóval a fokhagyma kizárva. Mézet szereti van is itthon és azt esszük (nem hétpofára:D). Lándzsás útifüvet nem vettem meg, csak olyan kenőcsöt. Remélem hétvégre vagy előbb mind a ketten kigyógyulunk. Köszönöm a válaszokat:)
2009. szept. 15. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!