Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik a legjobb köhögés...

Melyik a legjobb köhögés csillapító? Lent.

Figyelt kérdés

Nagyon szarul vagyok. Már hányok is a köhögéstől. Voltam orvosnál. Kaptam antibiot, de az ugye nem azonnal hat ha egyáltalán hat.... rggelente felszakad a váladék amit ki tudok köpni de napközben este és éjjel annyira köhögök hogy majd meg fulladok és ma már hánytam is. Iszonyatosan erőteljesen tör rám, félelmetes. Mit vegyek be ami tényleg használ is?

Libexin? robitussin? rhinathiol? sinecod? vagy esetleg coderit? Kinek mi használ ilyen esetben? Mondjatok valami jót.


2011. jan. 17. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem köhögés-csillapítót, hanem köptetőt kell erre szedni. Igazából bármelyik jó lehet, de mellékhatásként (nekem legalábbis) refluxot (amikor a gyomorsav felmegy a nyelőcsőbe) szoktak okozni. Én amúgy ACC-t vagy Sputopurt szoktam bevenni.
2011. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Főzzél magadnak karamelles hagymateát, kakukkfű, vagy zsálya teát, mézzel, hisz a méz is erős bakteriális szer. Kellemesen nyugtatja a felzaklatott mellkast, a bedörzsölős krém, illóolaj: eukaliptusz, fenyő, kakukkfű, zsályaolaj. Ha nincs otthon illóolaj,megteszi 1 félbevágott vöröshagyma is. Ezt dörzsöld a mellkasodba. Inhalálhatsz is kamillás, vagy tengeri sós vízzel.

Jobbulást kívánok neked!

2011. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

amikor én vagyok ilyen állapotban általában két szer szokott használni

1, ipecacuana - receptre lehet kapni

2, mézespálinka - ne nevess , a méz is és a pálinka is nyugtató hatással van a hörgőkre... én házipálinkát50-50 arányban keverem /szó szerint- rázom ,és oldom fel a mézet a páleszban/.eddigi életemben a köhögés ellen még mindíg használt

Gyógyulj- jobbulást

2011. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
kiegészítés: mindkét javasolt szer bio... nem tartalmaz/elvileg - gyárilag/ vegyszert
2011. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Katamarán ***** válasza:

Pont most jártunk ugyanígy! Ami felszakítja a váladékot, az köhögtet. Ami csillapítja a köhögést, az nem szakítja fel a váladékot. Ha ennyire rosszul vagy a rázkódástól, a legjobb a Libexin, attól csillapul a köhögésed, nem fogsz hányni és rekeszizom görcsöd sem lesz (még nem volt?).

Próbálj tengeri sóval forralt víz fölé hajolni és inhalálni, az oldja a szmötyit és nem köhögtet. Jobbulást!

2011. jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

Igen, igaz. A köptető köhögtet. De váladékos köhögésre NEM szabad köhögéscsillapítót szedni. Ha nem köhögöd ki a váladékot, az benn marad a tüdődben, és idővel csak rosszabb lesz.

Amúgy azok a kínai mentolos meg gyógynövényes krémek jók lehetnek, azt én is csak ajánlani tudom. A méz pedig csak töményen antibakteriális, teában semmit nem ér, annyira felhígul. Szóval kanalazz be naponta legalább 3 kanállal, az tényleg jó. Nekem még a sok narancs is szokott segíteni (a sava leszedi a nyelőcsövemből a váladékot és kevésbé van hányingerem).

2011. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Én is tudom hogy váladékos köhögésre nem jó szedni a köhögéscsillapítót. Nem is szedem ha nem muszáj, de most annyira ingerel hogy az erőlködéstől amilyen erővel jön ki belőlem a köhögés már úgyérzem agyvérzést kapok. Szedem az izlandi zuzmót is de nem elég és szedek köptetőt is. Néha muszáj bevennem egy-egy köhögés csillaíptót hogy lenyugodjak. Melyik a leghatásosabb? Kakukkfű teát is iszom, disznózsírral kenem a mellkasom, a pálinkát még nem próbáltam, de az nincs itthon.

Köszi

2011. jan. 17. 13:50
 8/16 anonim ***** válasza:
Stodal- homeopátiás, mézes, nekem bevált.
2011. jan. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Katamarán ***** válasza:

A disznózsír szokott használni. Elég brutálisan hangzik, de tüdőgyulladásra tényleg jó! Ha köptetőt szedsz, akkor minek a köhögéscsillapító? A köptető köhögtet. A háziorvosod mit mond? Mikor látott utoljára?? Szerintem, ha egy-másfél napig Libexint szedsz (a legerősebb, vény nélkül kapható), attól lenyugszik a rázkódásod, mert így tényleg agyvérzést kapsz a végén! Gondolom nem is tudsz már rendesen fekve aludni. Nálunk tavaly a doki gyógyszeres inhalálást írt ki, be kellett menni minden nap egy hétig a tüdőgondozóba és valami gépből szívni.

Gyógyulj meg!

2011. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Katamarán ***** válasza:
Ja! bivalyerős antibiotikumot is kellett szedni rá.
2011. jan. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!