Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell tudni egy 4-5 éves...

Kell tudni egy 4-5 éves gyereknek hogy a szüleinek, nagyszüleinek mennyi pénze van?

Figyelt kérdés
...mert nem egy gyerektől hallottam már hogy " anyának most nincs pénze!" igaz az biztos de kell a gyereknek ezt így részletesen tudni?
2009. szept. 14. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem részletes.
2009. szept. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez csak jó, a gyereknek a valósában kell felnönie. Különben egyszer csak ott állsz egy kamasz gyerekkel, aki teljesen ledöbben, ha nem kap pénzt mindenre, ami csak eszébe jut és ha a szülö megemliti, hogy nincs ra pénz, akkor meg csodálkozik, hogy ilyet még nem hallott.
2009. szept. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Ez sztem sem részletes,ha az ember átlagos anyagi körülmények között él,akkor is jó tudnia a gyereknek,h valamire most nincs.Ezért,azért,amazért,lényegtelen.
2009. szept. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem, ha ilyen korú gyerek beszél arról, hogy anyának most nincs pénze, az nem azért van, mert beszámolnak neki a család pénzügyi helyzetéről, hanem inkább igy kerülik el a magyarázkodást, hogy ezt, vagy azt miért nem szeretnék megvenni neki. Egyszerübb azt mondani, hogy nincs rá pénz. Talán az a jó, hogy a 4-5 évesek még nem igazán értik magát a pénz fogalmát sem, mert ellenkező esetben olyan tévhit alakulhat ki bennük, hogy ha van pénz, akkor mindent lehet, mert csak akkor nem lehet, ha nincs rá pénz. Egyébként 6-7 éves kortól már el lehet kezdeni tanitani a pénz kezelésére a gyerekeket, viszont itt sem kell átesni a ló másik oldalára, nehogy a gyerek mindent a pénzen keresztül nézzen.

A személyes véleményem az, hogy nem kell a gyerekeknek tudniuk a család anyagi helyzetét, az ő dolguk az, hogy boldogok legyenek, nőjjenek, okosodjanak, ráérnek a problémákkal foglalkozni akkor, ha majd igazán megértik mi miért történik!

2009. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem kb a háttértörténet az lehet, hogy állnak a boltban, a gyerkőc megvenné a fél boltot, de az anyukája azt mondja, csak egyet választhat, mert nincs pénze:-)

Valóságalapja kb ennyi, realitáshoz köze nincs. Egy ekkora gyerekkel még nem lehet és nem kell pénzről beszélni, nekeik még szerencsére más az értékrendjük. Ne rontsuk el már ennyi idősen...

2009. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem részletes ez. Az lenne a részletes, ha pontosan tudná, hogy ki mennyi fizetést kap a családban. De értelem szerűen egy ekkora gyerek ezt sem megérteni, sem felfogni nem tudja. Azt viszont szerintem szükséges már megértenie, hogy mincs MINDENRE pénz, amit szeretne. Az én fiam még csak két éves, de ha boltba megyünk, már mutogat mindenre, hogy szeretné. És bizony szoktam neki mondani, hogy erre most nincs pénz. Jó, ő ezt még nyilván nem igazán értheti, bár elég sokmindent felfog, gondolom a pénz fogalmával még nincs tisztában. Ettől még el szoktam neki magyarázni, hogy egy egyszerű vásárláskor nem lehet az összes játékot megvenni, amit csak árulnak, mert nincs arra pénz, hogy ahányszor boltba megyünk, játékkal menjünk haza. Azt is szoktam neki mondani, hogy ha szülinapja lesz, vagy névnapja, vagy egyéb ünnep, akkor majd kaphat valamit, amit nagyon szeretne.

Szóval szerintem igen is fontos megértetni már egy kicsi gyerekkel is, hogy MINDENT nem lehet megvenni, mert véges a keret.

2009. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
van egy ismerősöm ő nemigazán tudott a család anyagi helyzetéről mindig csak annyit mondtak neki hogy " nincs mindenre pénze anyáéknak!" " megvesszük azt ami kell,neked is amit csak birunk!" s csak annyit vettek neki mint a többi gyerekek szülei is! .....nagylány lett" S mikor férjhez akart menni a szülei elhívták egy bútor üzletbe hogy vállaszon maguknak olyan bútort amilyet akarnak! s suttogta az anyukája fülébe örömmel a következőt:" nektek ennyi pénzetek van?!) Hogy ürülhetett ez a nő?
2009. szept. 14. 21:00
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg otthon beszélgettek a felnőttek, ő meg kifigyelte. És úgyis minden anyu azt mondja a rágóspultnál hogy nincs pénze. Úgy érti, hogy erre. A gyerek is úgy érti. Az én gyerekeimnek ebben a korban saját pénzük volt, mellyel önállóan gazdálkodtak, és ismerték az értékét.

Mondjuk 4-5 kakaóscsiga értékű összeg maximum 10. Ők jutottak hozzá, ők gazdálkodtak vele. 5 évesen egyedül elment a kisboltba élesztőért, tejért, túró rudiért vagy kifliért. Tudott fizetni, tudta kezelni a pénzt.

A mai gyerekek csak okosabbak lehetnek.

A lányom kb. középsős korában találkozott azzal, hogy vannak "szegények" a társai között. Akkor megkérdezte, hogy mi szegények vagyunk-e?Gazdagok vagyunk-e? égül megegyeztünk, hogy középosztálybeliek vagyunk :)

Ez (is) érdekli a gyerekeket. Nekik nem kimutatás kell a bankszámláról, csak egy dolog a világának egy oldala.

2009. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig azt mondták, hogy ez nem nekünk való, meg spórolni kell. Később jöttem rá, hogy jómódúak vagyunk. Nme költöttünk sokat, tényleg. Aztán a főiskolán rájöttem, hogy mindenkinek azt mondják otthon, hogy "nekünk erre nem telik" mindegy szegény vagy gazdag. Csak az változik, amire nem telik, de agyerek azt nem érzi, csak hogy "mi nem vagyunk olyan gazdagok"
2009. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem kell tudni hogy mondjuk van 100000 ft a kisszekrényben, mert kikotyogja.
2009. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!