Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A sérült gyerek szüleinek...

A sérült gyerek szüleinek életét, mentalitását miben változtatja meg a gyerek sérülése?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben.
2011. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha igyekszenek is pozitívan hozzáállni,folytonosan ki nem mondottan is bennük van a szomorúság,kilátástalanság érzése,fájdalom a gyermekük állapota miatt.

Általában mindent elkövetnek ami csak lehetséges,ennek rendelnek alá mindent az életükben.

2011. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Bocsáss meg, de ezt cáfolnám. Én nem "csak" igyekszem pozitívan hozzáállni, se szomorúnak, se kilátástalannak nem látom a helyzetünket. Részigazságot írtál, mert tényleg mindent elkövet az ember, de azért nem kifejezetten ennek rendelem alá az életem. Hisz az ép gyermekedért is mindent elkövetsz, de saját magunkat ne adjuk már fel... Lehet, hogy félreértettem a soraid, de nekem úgy jött le, hogy van egy sérült gyereke az embernek és ez határozza meg az egész család életét. Szerintem ez nem sérülésfüggő, hisz ha ép gyereked van, ő is meghatározza a család életét.

Mentalitását miben változtatja meg? Ez személyiségfüggő. Ha valakinek szülőként egészséges önképe,önértékelése van, akkor igazából nagyban nem változtatja meg, legfeljebb nyitottabb, elfogadóbb lesz.

De én csak magunkról beszélek, nyilván másoknál ez másképp van. És persze minden attól is függ, hogy milyen sérülése van a gyereknek.

2011. ápr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Utolsónak:

Magamból indultam ki,de talán azért érzek így,mivel még nemrég szembesültem azzal,hogy sérült a gyermekem.

Mindenesetre jó olvasni amit írtál,hogy képes a szülő idővel feldolgozni és együtt élni ezzel,anélkül,hogy ez határozna meg mindent.

2011. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Negatív hozzáállással:

-Mindent megtesznek a gyerekük érdekében ugyan,de néha ezt már nagy tehernek érzik,még ha szeretik is a gyereket.

-Negatív életszemlélet,a jó nem meglátása.

-A gyerek örökké babaként kezelése.

Pozitív hozzáállással(ajánlott a gyerek személyiségének fejlődése érdekében,főleg,ha nem önző a szülő):

-A gyerek korához illő kezelése.

-Apró dolgok rábízása,tanítás,folyamatos fejlesztgetés.

-Együtt örülnek a gyerekkel a sikereknek.

-Együtt kirándulnak,mennek ide-oda.

-Beszélgetnek a gyerekkel,szóban és gondolkodásban is fejlesztik.(ha értelmi fogyatékosságról van szó)

Egyéb fogyatékosságnál is fejleszteni kell a gyerek tudását.Amit mutat az ember a gyereke felé,a gyerek azt érzi,és így pozitívan vagy negatívan áll az élethez.

2011. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
94%
Az egészséges,ép értelmű gyermek érkezése ajándék a szülő számára,és nem érdem.Fogyatékkal született gyermekek nevelése azonban kihívás a szülő számára.Nem mindenki alkalmas erre a szerepre. Vizsgázni kell emberségből,kitartásból.A szeretet különböző mélységei élhetők meg.Beteg gyereket nevelni tehát sors,de nem boldogtalanságra ítélt élet.Az ilyen szülő fogékonyabbá válik más emberek problémájára,szenvedésére is.A házastársak szerelmét,ha valós alapokra épült,összekovácsolja a közös felelősségvállalás.Fogyatékkal élő gyermekkel is szép,tartalmas,példaértékű,sőt boldog élet élhető.
2011. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aranyecset:

Jó volt olvasni!

2011. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Miért van az, ha valakinek sérült a gyermeke, akkor őt is egyfajta csodabogárnak nézik, kezelik? Írta valaki, hogy egészséges gyereket szülni nem érdem, mégis az a normális, ezért nem tekintik ajándéknak. Csak az tekinti ajándéknak az egészséges gyereket, aki vagy a saját vagy a környezete életében lát példát valamilyen betegségre, sérülésre. Javítsatok ki, ha nem így van.
2011. ápr. 29. 09:47
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem az utsó kommented nem állja meg a helyét.Gondolj bele ebbe a mindennapi párbeszédbe?

-Na és,fiú vagy lány lesz?

-Mindegy,csak egészséges legyen!

Szerintem mindenki tisztában van vele,hogy mekkora ajándék egy egészséges gyerek.Énnap mint nap hálát adok érte,pedig nincs a környezetmben sérült gyerek.

2011. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs, de nincs igazad. A mindennapi életben mindig mondanak nemet, de azt, hogy egészséges legyen sokan csak azért teszik hozzá, mert így "szokás", meg babonából. Te lehetsz a kevés ritka kivétel.
2011. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!