Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Le tudtátok győzni saját...

Le tudtátok győzni saját félelmeiteket, fóbiátokat a gyerek kedvéért?

Figyelt kérdés
Aki retteg a pókoktól, vagy kutyáktól stb. erőt tudott venni magán, nehogy a gyerekben is kialakuljon a félelem? Vagy a klausztrofóbiás anyukák képesek liftezni, vagy budavári labirintusba elmenni? Én ilyen helyekre jelenleg nem tudnék elmenni, de babát várunk, és elgondolkoztam ezen, hogy később mit kezdek majd, ha a gyerek ilyen helyekre menne...

2013. márc. 13. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van pár dolog, amin jobban tudok uralkodni, mióta anya vagyok.

Pl. nálam a gyerekek előtt olyan volt a kaki és a hányás, amitől azonnal kidobtam a taccsot, amikor kiskutyánk volt, többször is odahánytam, amikor bekakilt, mert egyszerűen nem bírom elviselni a szagát és a látványát.

Na most ezen muszáj volt úrrá lennem, különben nem tudtam volna egyedül ellátni a gyerekeimet :)

Ugyan még a mai napig öklendezem kakitakarítás közben, de legalább már nem hányom el magam :)

2013. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a villámlástól rettegek de nagyon komoly szinten. Ott tart a dolog, hogyha villámlik akkor a 4 éves lányom próbál nyugtatni. Elmagyaráztam neki, hogy nem kell tőle félni, csak én vagyok ennyire besz.ri, úgy látszik megértette. Mikor dörög az ég, már szalad is, hogy jól van anya, ne félj! Úgyhogy nálam felülkerekedett a félelem, de nem ment át a kislányra.
2013. márc. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon félek a kutyáktól, de ha sétálunk és jön szembe egy kutya, rögtön ott termek az eb és gyermekem között. Hihetetlenül harcias tudok lenni, pedig ha egyedül vagyok, képes vagyok visszafordulni az utcából és más útvonalat választani, ha egy kutyát látok szabadon kóborolni.


Anyukám undorodik a homoktól és ügyesen rám ragasztotta ezt a fóbiát. Tudatosan figyeltem arra, hogy én ne essek ebbe a hibába. Soha nem beszélem le kisfiamat a homokozásról, és nem fújolok. Már csak anyura kell figyelnem, mert ő az unokákra is rászól, hogy ne piszkolják be homokkal a kezüket, inkább játszanak valami mást.

2013. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valamelyest igen.

Én a méhektől, darazsaktól és minden csíkos rovartól rettegek.

De ha a gyerekeim közelébe megy, akkor elhessegetem, leütöm, pedig korábban visítva menekültem.

Azért méhészetbe nem tenném a lábam akkor sem, ha a gyerekeket az érdekelné.

2013. márc. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!