Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igényelhetem a TGYÁ-st a 36....

Igényelhetem a TGYÁ-st a 36. hétben, ha pont akkor szűnik meg a biztosításom?

Figyelt kérdés
Valamelyik kérdésnél régebben olvastam hogy ugyan így járt, tanfolyamon volt keresetpótlót kapott, mikor levizsgázott utána kb 2 hétre szült meg és meg tudta igényelni a TGYÁ-st és a GYED-et is. Ez ma is így van? Ha 36. hétben van a vizsgám, rögtön igényelhetem a TGYÁ-st majd a GYED-et???
2013. márc. 13. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Tgyás-t szülés előtt 1. hónappal lehet igényelni. A gyed-t nem tudod megigényelni mivel egyszerre csak egy ellátás jár,majd ha lejár a tgyás utána.
2013. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit kapsz, mennyit, és pont a szülés előtt 28 nappal lehet igénLwni a tgyást.
2013. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
br 62 ezer a keresetpótló, de ha lejár, aznap megigényelhetem a TGYÁ-st? És az nem baj hogy mikor szülök már nem kapok keresetpótlót? Vagy a TGYÁ-s is biztosításnak számít?
2013. márc. 13. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Legkorábban a szülés várható ideje előtt 4 héttel tudod igénybe venni a TGYÁS-t. Ha most 36 hetes vagy,akkor innentől kezdve a szülésedig bármikor igénybe veheted. A TGYÁS-nak és a GYED-nek ugyanazok a feltételei. Ha jogosult vagy a TGYÁS-ra,akkor a GYED-re is az leszel. Gratulálok a születendő gyermekedhez :)
2013. márc. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kiskönyvedbe beírt "szülés várható időpontja" előtt 28 nappal már igényelheted!
2013. márc. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!