Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol 5-7 év a korkülönbség a...

Ahol 5-7 év a korkülönbség a testvérek között, hogy tapasztaltátok, túl sokat vártatok, vagy pont így volt jó?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 10:32
 1/4 Timóca Szamóca ***** válasza:
100%

Szia,sokan úgy vannak vele,hadd jöjjön a tesó,így együtt felnönek.

Én azt mondom(de csak szerintem)jó ha megvan az-az 5-6 év.

Ényéim közt 5,5 év van,de én akartam így,mert addigra el tudtam magyarázni a fiamnak,mi fog történni...kezdve attól,hogy megnöl a hasam stb.Megértette,hogy anyára most jobban kell vigyázni és most nem tud olyan hancurokban részt venni,mint elötte.Elmondtam,hogy milyen lesz,ha itt lesz a baba(sok kérdése volt)Hogy vele kicsit többet leszek,mert picike és nem tud csináøni semmit.Mikor hazajötünk a babával,már nagy örömmel várta,és igyekeztem belevoni mindenbe,hogy ne érezze hogy csak a babával foglalkozok.örült,amikor elöször elaltathatta a kocsiban és büszkén mondta mindenkinek.Egyformán ölelgetem,puszilgatom öket,hogy lássa,attól,hogy itt a tesó,nem változott a szeretetemirányában.Most 7 hónapos lesz a pici lány,de a nagy fiam nagyon sokat segít nekem,mivel szoktam egyedül maradni velük,hát nagy segítség.

Sógornöm gyerekei közt majdnem 3 év a különbség,de nem bír velük,nagyon nehéz.Mikor megjött a tesó,a nagyobbikra állandóan rátörtek a féltékenységi rohamok.mai napig nehezen dolgozza fel hogy nem ö az egyetlen(mostlesznek 5 és 2 évesek)

De én azt mondom sok múlik azon,milyen a gyerek,milyen vele a kapcsolatod,ez mindenkinél változó.

Nekem így volt a jó.

2013. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Köztem és az öcsém között majdnem napra pontosan 6 év van. Én nagyon utáltam gyerekkoromban. Állandóan a nyakamba sózták, és keményen kivételeztek vele. Ami önállóságot tőlem elvártak mondjuk 10 évesen, mert, hogy nagy vagyok, ugyan azt az öcsémtől 10 évesen nem, mert még kicsi (hozzám képest legalább is), ráadásul tagadták, hogy én annyi idősen egyedül kellett csináljam.


Figyelni kell nagyon, hogy az idősebbtől ne várjunk többet, mint ami életkorából adódik. És a kicsivel ne kivételezzenek mindig.

2013. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szinte pont 5 év van a fiaim között a pici még csak 15 hónapos. Nekünk nagyon jó így, de én nem a korkülömbség miatt vártam, csak egy jó ideig úgy gondoltam nekem elég egy gyerek, de aztán mégis megjött a vágy a másodikra. Talán pont azért mert a nayg már kezdett nagyon ügyesen önnállósodni. Tény hogy sokkal jobban tudok a kicsivel törődni így a nagy napközben oviban van, addíg a kicsi megkapja ugyanazt amit anno a nagy is mikor egyke volt. A sógornőmnél mãsfél év van köztük na ő azt mondja, hogy a kicsire alig jutott úgy idő, hogy pl vele külön összebújni mondókázni stb.de neki egyszerre nehéz a babakor, nekem meg 2 szerre. Bár nem érzem nehéznek egyáltalán, a nagy is imádja az öcsit segít neki játszik vele, jót tett neki is, régebben nagyon félénk volt, most megeljátszhatja a bátor nagytesót sokkal nyitottabb lett. De majd meglátjuk, én úgy érzem így kiegyensülyozottabb voltam és a gyerkőceim is azok. Majd szerintem tinikor körül derûl ki mennyire lesz szoros a kapcsolatuk. de én úgy gondolom ez is jó, mert majd minegyikük azért kezd bele dolgokba mert azt ő akarja nem azért mert a tesó is azt csinálja.
2013. jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köztem és a bátyám közt 7 év van. Nekem jó volt, hogy van egy nagy és erős bátyám, aki vigyáz rám játszik velem stb, az ő szemszögéből pedig annyira nem volt jó, ugyan azért amit előttem is írtak, hogy úgy érezte hogy a nyakába varrnak stb..
2013. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!