Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka akinek 3...

TKI Ibolya kérdése:

Van itt olyan anyuka akinek 3 vagy több gyereke van és a következőt elvetette, viszont pár hónap vagy év után még is vállalt egy újabb babát?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem 4van,úton az 5.baba.Az hogy most terhes lettem,nagy dilemmát okozott hogy hogyan tovább(abortusz ellenes vagyok),de hála Istennek jó döntést tudtam hozni,nagyon várom hogy megérkezzen.(ha elvetettem volna,s esetleg évek múlva nem tudtam volna teherbe esni,nem bocsátottam volna meg magamnak)
2013. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyok ilyen anyuka (szóval így nézve off a válaszom) de szerintem ha vki elvetet egyet de utána pár hónap múlva szándékosan vállal még egyet akit megtart akkor én úgy gondolom hogy egyértelműen amiatt van mert megbánta hogy elvetette az előzőt és ez valamiféle "kezelés" akar lenni hogy vállal még egyet, helyrehozva a hibát.

Nem tudom mit tudnék kezdeni ezzel lelkileg hogy pár hónapja lemondtam egyik gyerekemről aztán pár hónap múlva egy másikról meg nem...Mert logikusan sem nagyon lehet megmagyarázni hiszen pár hó alatt nem változik semmi egy család helyzetében vagy nem sok, vagy nem annyira lényegesen. (hacsak nem nyerik meg az 5ös lottót de ugyebár ez ritka).

Én a 4.babát várom, egyáltalán nem volt tervezve aggódom is nagyon, félek, szorongok és nem az anyagiak miatt elsősorban hanem hogy én meg fogok e tudni felelni amikor már 3 gyerekkel sem sétagalopp.

2013. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Én a hatodik babát várom, egyiket sem tudtam volna elvetetni (pedig az egyik védekezés mellett fogant, elég hamar az előző szülés után)! Minden gyerekemet ugyanúgy szeretem, a fogantatás pillanatától kezdve. Attól, hogy még nem ismerem, ugyanúgy az én gyerekem, mint a többi, akik már megszülettek!
2013. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Te jó ég mennyien vagytok itt sok gyerekkel.

Bele is őrülnék ennyi gyerekbe, nemtom ti hogy bírjátok :)


Ilyet egyébként nem nagyon ismerek, viszont az ellentettjét úgymond igen. Van olyan pár, akik mindent megtennének gyerekért, mindenféle lombik és egyéb kezeléseken részt vesznek és mikor sikerül, elmennek abortuszra. Nem törvényszerű ez, szóval több az, aki vállalja a terhességét, de van példa erre is.

2013. márc. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
3 ember az "mennyien" szerinted??
2013. márc. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sok az oldalhoz képest.

Hány ember jár ide?

Ebből hánynak van gyereke, hánynak van 1-2?

2013. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Ilyet én sem ismerek, de anyukámnak mikor 2 gyereke volt, azt mondta az orvosa hogy van egy halott magzat benne, anyém tökre kiborult hogy elvesztett egy babát, később kiderült hogy tévedés volt...és pár hónapra rá ikrei fogantak, amitől nagyon jól érezte magát.(akkor még nem volt ennyire elterjedt a fogamzásgátló, hogy attól lettek ikrei nem szedett ilyesmiket). Anyumnak is 6 gyereke van...Ismerek jónéhány nagy családost, és ott soha nem vetetnének el gyereket. Persze azért nem szülnek 10-20 gyereket, de 5-6-7 gyereket simán be lehet vállalni.
2013. márc. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Érdekes ez, felénk senkinek sincs ennyi gyereke. Kivéve a hívőket, ott van, ahol 8-9 gyerek is van, de nem vallásos átlag családban iszonyú ritka, azért is lepődtem meg. A legtöbb gyerek erre 4, az is ráadásul munkakerülés miatt fogant, szóval nem azért, mert a gyerek volt a vágya. Amikor babát terveznek mindig csak 2-3 gyereket terveznek.

Aztán nem tudom ez városonként vagy megyénként mennyire tér el.

2013. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt elég sok ember ír és nagyjából az az érzésem mindig ugyanaz az 4-5 anyuka írja le hogy 4-5.babát várja. Szerintem ezekre a kérdésekre nagyrészt ugyanazok az emberek válaszolnak (nyilván akit érint).

Egyébként személyesen én is 1 családot ismerek csak ahol 4 gyerek van.

2013. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Először is nem én pontoztam lefelé!

De sajna a kérdésemre még mindig nem kaptam választ!

Egyébként de egy család élete megtud változni pár hónap alatt is a lottó ötös nélkül is (ezt csak úgy mellékesen jegyzem meg).

2013. márc. 20. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!