Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A terhesség első hónapjában...

A terhesség első hónapjában ha felüléseket csinálok vagy haspréseket az árt a babának?

Figyelt kérdés
minden nap órákat szoktam tornázni és nem nagyon szeretném hanyagolni

2013. márc. 17. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Hanyagolnod kéne...
2013. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
szerintem nézz utána, mit lehet terhesen csinálni, a torna mehet, de nem mindenféle gyakorlat
2013. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

a hasizomgyakorlatokat inkább kerüld

terhestorna, séta, esetleg úszás..?

2013. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
49%
Nem tesz jót neki. nem értem miért nem szeretnéd hanyagolni? 9 hónapig úgysem fogod tudni csinálni. Ha amiatt aggódsz hogy szép marad-e a hasad ha abbahagyod, elárulom, hogy esélyesebb mintha nem tornáztál volna eddig. Én terhesség előtt rendszeresen hasaztam, amint terhes lettem abbahagytam, de egy csíkom sem lett és viszonlag hamar visszament a hasam szülés után.
2013. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem kerüld!

Most a baba a legfontosabb... Vagy nem?

2013. márc. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem, hogy jót tesz, meg itt már felesleges is. Van kismamajóga, esetleg ha egészséged engedi, úszni is mehetsz.
2013. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Edző vagyok. A kismamák külön kategóriába esnek edzés terén (is). Nem ajánlott a préselős gyakorlatok végzése, sem has, sem fekvenyomás, sem a különböző tolások stb.

Azonban van, akinek fogalma sincs még róla 4 hetesen, hogy terhes x okok miatt (mensi állandóan késik, betudja fogyókúra hatásának, van ilyen is), és ugyanúgy edz mint bármikor máskor, a babára nincs hatással még ilyen korban, mint ahogyan egyéb káros tényezők sem szoktak számítani, ne adjisten alkohol fogyasztás vagy fogamzásgátló szedése a korai időszakban.


Mindenesetre érdemes redukálni a hasazást, ahogy telik az idő. :)

Üdv.

N25

2013. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

"a babára nincs hatással még ilyen korban, mint ahogyan egyéb káros tényezők sem szoktak számítani, ne adjisten alkohol fogyasztás vagy fogamzásgátló szedése a korai időszakban."

Te jó ég! Ilyenről olvasni is szörnyű! Tankönyvek vannak tele a teratogén hatásokkal és, leírod, hogy nincs hatással a magzatra az alkoholfogyasztás és a fogamzásgátló szedése?


Pont ebben az időszakban (amikor még nem tudja az anyuka, hogy várandós) fejlődnek ki a létfontosságú szervrendszerek, idegrendszer stb. Persze, hogy minden külső ártalmas dolog hatással van a fejlődésére, még a gyógyszer,alkohol, nikotin és a különböző drogok is!

2013. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

a 14 hetig amig a meh a kismedenceben van lehet hasizom gyakorlatokat vegezni.

A szervezeted jelezni fog ha sok es fajni fog a hasad ha megerolteted Nyugodtan sportolj ha megszoktad sport nem okoz se vetelest se koraszulest se verzest ha a terhesseg egeszseges.Nem betegseg egy allapot jo a hozzaallasod mogozg fuss sportolj usz.

Nem reg reszt vettem egy konferencian a terhessegi alatti sportrol szolt lenyege minden oke ami a kismamanak jol eski kiveve 20 hetig melybuvarkodas es a tobbi extreem sport.

2013. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak az alsó hasra irányuló gyakorlatokat kell kerülnöd!!!A torna mehet nyugodtan, az első terhességemet én is végigtornáztam ;)
2013. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!