Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák ti hogyan bírjátok 1...

Kismamák ti hogyan bírjátok 1 évesnél fiatalabb gyermeketekkel a mindennapos házimunkát+ gyerekkel foglalkozást segítség nélkül?

Figyelt kérdés
Párom soha semmiben nem segít, most ismét terhes vagyok, mert szeretnék egy kis tesót a kislányom mellé. Párom nagyon örül neki meg minden, de a helyett, hogy segítene, inkább még több munkát csinál nekem és a gyerekkel sem foglalkozik, ha orvoshoz kell mennem, akkor is másnak kell könyörögnöm, hogy kísérjen el és vigyázzon a gyerekemre, amíg én bent vagyok. Félek, hogy 2 gyerekkel még ennyire sem fogom bírni a dolgokat. Ráadásul mindig azzal jön, hogy ő dolgozik, tényleg dolgozik, de amit onnan kap azt el is költi magára(most pl új iphone5-re...), a gyereknek meg nem veszi meg amire szüksége lenne, én szoktam azokat finanszírozni a GYES-ből+CSaládiból. Még kajára sem költ, vmikor terhesen éhezek, csakhogy meg legyen mindene a kislányomnak. Másrészt a rezsit sem fizeti és mindig azzal jön, h. a felét amúgy is nekem kellene fizetnem. Lehet, de abból a pénzből szokott zabálni, amit én a gyerek után kapok. :S 1.Kérdésem:Mit tegyek ilyen helyzetben? Nem nagyon tudnék hová menni. Albérletet nem könnyű megoldani pénz nélkül.2. kérdés: Ilyen ember mellett, akit állandóan ki kell szolgálnom , ugrálni kell neki miközben ő szórakozik, gépezik mikor itthon van..., hogyan lehet elvégezni a házimunkát úgy , hogy a gyermekem ne szenvedjen , hanem el legyen miközben végzem a dolgom?(Gyermekemet a "páromra" , a saját édesapjára nem lehet rábízni , mert idegbeteg , rehabos , ha nála van a gyerek , mert nem tud közben gépezni , és órdít vele , rázogatja stb...)Szerintem ez abnormális dolog , de félek , h. ezzel nem nyernék pert esetleg , ha bírósági gyerekelhelyezésre vinném a dolgot , mert szerintem lehet , hogy ezt a helyzetet már csak úgy lehetne megoldani.

2013. márc. 21. 01:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, hogy egy ilyen férfinak szülsz még egy gyereket!


Megérdemled, edd meg, amit főztél!

2013. márc. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem ezt az egészet.

A házimunkát simán el lehet végezni akár két gyerek mellett is egyébként.

2013. márc. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából akkor nem gondoltál ebbe bele, mikor a tesót terveztétek!?

Nem is tudom minek neked meg egy gyerek, egy ilyen embertől!?

Egy gyerekkel sokkal könnyebb lett volna ott hgyni, valahogy boldogúlni nélküle...

Most magaddal toltál ki, hogy hozzá kötöd magad meg egy gyerekkel, és igazából igaza van az első válaszolónak, meg azt életet kell élned 3 évig, míg vissza nem mész dolgozni, de akkor is ilyen nehéz lesz, vagy még nehezebb, mert ott lesz a munka, a gyerekek, a háztartás, és ha most nem megy egy gyerek mellett a háztartás, hogy boldogúlsz majd később!?


Végig gondoltad!?


Nekem sincs semmi segítségem, de mi olyan jól elvagyunk a gyerekkel, ha orvoshoz kell mennem, viszem magammal, én tényleg senkire de senkire nem tudom bízni! Mindenová viszem, bevásárolni, orvoshoz, de itthon meg tudok mellette főzni, takarítani...

Jól kell beosztani az időt!


Reggel 6- kor kelek, oda teszem az ebédet, 7:30-ra kész, mire felkel a lányom, így szabad az egész nap !

2 napra főzök, holnap reggel nem kell főznöm, akkor takarítok, vagy vasalok reggel!


Ültesd le a férjed, beszéljétek meg, te ennyit, ő enyit fizet a rezsibe, kajára, gyerekre, ami marad, azt a saját zsebpénzetek!

Egyik este ha haza megy, ne főzz, mondd meg neki nincs pénzed, elfogyott a GYED, hozzon ő kaját, oldja meg!


Tedd kész helyzet elé, hogy lássa be, ki kell nemi is vennie a részét!?

2013. márc. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A házimunkán nem aggódnék, nekem 3 gyerkőc van, a legkisebb 9 hónapos, a legnagyobb négy és fél éves, a középső két és fél.

Viszont: ha ilyen a férjed, egyáltalán minek vállaltál tőle még egy gyereket??? Lehet egyet se kellett volna, de kettőt semmiképp.

2013. márc. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
elsőnél a pont
2013. márc. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, én sem értem a helyzetet, hova ide ilyen embernek második gyerek?
2013. márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek segítenie kellene és felnőnie.

Én nem vállaltam volna ilyen embernek még 1 gyereket sem, nemhogy kettőt...

2013. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem értelek...

Ha ilyen férjem lenne, leginkább mindent megtennék, hogy addig ne essek véletlenül se teherbe ismét, amíg meg nem változik! Egy ilyen önző férfinek nem szülnék, az biztos.


Soha nem segít, ez is érthetetlen, hiszen vannak dolgok, amiket egy férfi is meg tud csinálni, csak akarni kell!


A gyereket is elviheti babakocsival sétálni, leülhet vele játszani!


Három gyermekem van, terhességeim alatt a vizsgálatok 95%ára elkísért a férjem, a gyerekekre vigyázott.


Éhezned kell terhesen. Beszól, hogy a rezsi felét amúgy is neked kellene fizetni. Ez számomra mind-mind felháborító!


Ülj le vele, ha úgy érzed, van még remény, mert a gyerekek nem csak a te gyerekeid, neki is vannak kötelességei! Közöld vele, hogy változást szeretnél!

2013. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyaotthon?
2013. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tiszteltt kismama nekem a férjem két műszakba dolgozik és nekem is két kis gyermekem van meg egy nagyobbik lányom ! Nos nekem sem volt soha segítségem és most sincs de meg tudom oldani a dolgomat hogy otthon nyugodtan végezem hisz van bölcsöde óvi sőt még iskola is ! Abban az esetbe ha bármi ilyen próblémádvan ajánlom hogy fordulj az védőnöhöz majd a bölcsöde vezetőhöz hogy be vegyeék a gyereket mert bizony én is azt csináltam és még örömel is fogadták be ! Mivel kevés a gyerek . Továbbá ha tudtad hogy milyen a férjed akkor nem kellett volna második gyermeket vállani hogy az első gyermek nek jó legyen hisz most már ketten fognak szenvedni az édesapjuktól.
2013. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!