Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki 2 vagy több gyereket...

Aki 2 vagy több gyereket készít reggelente oviba, és általában flottul mennek a dolgok, az hogy csinálja?

Figyelt kérdés

nálunk kész tébolyda, 2 lányom van.

adjatok tanácsokat!


2013. márc. 21. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van és minden reggel úgy kelünk, hogy a két nagyobbik annyira önálló, hogy ébredés után mennek a wc-be mosakodnak,felöltöznek beágyalnak, elrakják a kis kajájukat, én addig a kicsit öltöztetem. Felveszik a cipőt, kabátot, sapkát én törpémet berakom az overálba és útra kész vagyunk...minden reggel nyugodtan el tudunk készülni és nincs vita. Ehhez az is kell, hogy olyan önállóak legyenek mint az enyémek! 7 év 5 év és 1 év
2013. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az szupi, ügyesek.

Az enyémek 6, 4 és 9hónaposak.

2013. márc. 21. 09:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a legkisebb is ősszel megy suliba, de volt, hogy 3-at kellett öltöztetnem, fésülnöm... ezt úgy oldottam meg, hogy a legkönnyebben ébredőt kezdtem öltöztetni, a ruhákat kikészítettem, amit segíteni kellett (harisnya) azt ráadtam én a többit már húzta ő maga, csak a gombnál meg ilyeneknél kellett még segítség. Aztán jött a következő, persze ez ment párhuzamosan, amelyik kész volt az mehetett fogat mosni...mire felöltözött a harmadik addigra kijött az első a fürdőből jöhetett a hajfonás, szépen sorban, akivel végeztem az vette a cipőt, mindenki kész volt akkor együtt a kabátot és én gyorsan magamra kaptam cipőt kabit és mehettünk is. Most is ez van csak már önállóan öltöznek azzal együtt fésülni még én fésülöm a lányok fenékig érő haját, és én noszogatom őket meg koordinálok :).

Menni fog ne félj! Könnyítheted a saját helyzeted, ha előre kikészíted a ruhákat, akár a lányokkal együtt, esténként megnézitek ki mit szeretne felvenni, aztán megszokják és már kiveszik maguknak a ruhát.

2013. márc. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem 6,4 és 2. Mindent előkészítek. A legnagyobb nagyrészt egyedül öltözik, noszogatni kell és van ami nem megy de azért nem adjuk fel.

A középsőm sokkal ügyesebb (ő a lány). Mindent előkészítek este amit lehet. Felöltözve az oviba már apa viszi őket. A legkisebbet én viszem a bölcsibe mert nekem esik útba. Azért elég flottul megy. Este időben van alvás hogy reggel fel tudjanak kelni.

2013. márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4 es vagyok mondjuk igen ebben teljesen igaza van az előttem szólónak, hogy 3 hosszúhajú lánnyal lényegesen romlana a szintidőnk:)) A középsőm lány egyedül és az ő haja azért jópár perc mire megfésülöm úgy hogy ne ordítsa végig. Ha ezt 3 példányban kéne, az bonyolítaná az ügyet.:)
2013. márc. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elsővagyok! Valóban kihagytam, hogy nekem is időben alszanak el este 19:45-re mind a három alszik!!!
2013. márc. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4,5 éves nehezen ébredő fiú és 2,5 éves korán kelő lány.

A kicsi fél 7-kor kel, kakaót kap, addig kávézok. Gyors rendbe szedem magam (10 perc még nem dolgozok). A kicsit felötöztetem. A nagyot 7-kor keltem kakaóval, negyed 8-ra ő is fel van öltözve. Fogmosás, fésülködés. 7:35-kor indulunk oviba gyalog (5 perc) onnan biciklivel tovább a bölcsibe. 7:55-kor a kicsi is leadva. Hamarosan munkába állok, fél 8-tól akkor hamarabb kezdődik majd a reggel.

Este fél 9-kor fekszenek.

2013. márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A gyerekeim 5 és 3 évesek, én pedig terhes. Minden reggel veszekedés van, mert csiga lassúak, folyton rájuk kell szólni (főleg a nagyra), hogy igyekezzen már, ne kezdjenek el játszani. Úgyhogy úgy induluk el otthonról, hogy tiszta ideg vagyok.

Én is nagyon el vagyok keseredve! Úgy látom másnál jobban megy...

2013. márc. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ugyanez megy nálunk is, kész idegbaj...
2013. márc. 21. 16:21
 10/12 anonim ***** válasza:

4,5 éves ovis lányom és 3 éves bölcsis fiam van.

Este kis szoktuk készíteni a másnapi ruhákat (a lányom szinte már mindent kitalál magának, a fiam még csak pólót választ).

Este 8 körül leteszem őket aludni, fél/háromnegyed 9-re legkésőbb már alszanak. Reggel 6-kor keltem őket, addigra megfőzöm a teát, én elkészülök. A fiam hipp-hopp fentvan, ő megteázik és kicsit játszik, míg a lányt összekaparom és magához tér annyira hogy együttműködő legyen, ez legalább 15 perc, de általában több. Wc, mosakodás, reggelizés, és csak ezután jön az öltözés nálunk, a lányka kis segítséggel nagyjából egyedül öltözik, közben öcsit is összerántom, aztán frizurázás a naggyal, mindenki választ alvóst magának aznapra, még 1x ellenőrzöm bepakoltam-e nekik mindent :) és vesszük a cipőt-sapkát-kabátot.

2013. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!