Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabb fontos info a Családi...

Újabb fontos info a Családi Pótlék nyilatkozatával kapcsolatban az OEP honlapon?

Figyelt kérdés

Ha megnézitek a nyilatkozatot, ott az áll, hogy pl 2. pontban, .....hónaptól kezdődően .....forint rendszeres adóterhet nem viselő járandóság figyelembevételét kérem (pl GYED)!!!!

Hát kérem szépen! Ki a búbánat kapott hivatalos értesítést, hogy mennyi a hivatalosan megállapított GYED-e??? Mert pölö én nem! És ez mos brutto vagy netto? És akkor most a GYED-ből mi a francot vonnak? Az nem visel adóterhet??? És ezt egy hétköznapi embernek honnan kéne tudni?


2009. szept. 17. 10:55
 1/5 A kérdező kommentje:
bocs, a pipától nem láttam, a pl az nem gyed, hanem gyes!!!
2009. szept. 17. 11:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor meg is van a válasz, ugye? a GYES fix összeg, azt kell beírni.
2009. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat mindenkitől, előbb írtam, mint gondolkodtam volna, de volt másik kérdésem is ezzel kapcsolatban, ami rettenetesen felbosszantott, és utána néztem még ezt a pontot, és rendesen elnéztem, azt hittem még fel is robbanok.

Ilyen értelemben ez a kérdés értelmét vesztette, de az info hasznos, sokan nem tudtuk eddig, mit is kell, hogyan, hova nyilatkozni, most legalább az OEP lépett végre valamit, mondjuk legalább 1 hónap késéssel, de megtették!

2009. szept. 17. 12:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én is felrobbantam ettől az egésztől nem csak te!De én még semmilyen nyilatkozatot nem kaptam sehonnan vagy nekem kell bemenni az oep-hez és kérni?Munkanélküli GYETen levő anyuka vagyok.

2009. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az OEP oldalon az áll, hogy kiküldik. Fogalmam sincs, hogy ezt hogy értik, hogy csak annak, aki az OEPtől kapja-e, vagy mi van. De az oldalról már az általuk elfogadott nyilatkozatot le lehet tölteni, azt visszaküldni. Mondjuk marhára nem értem, hogy szeptember közepe van, még senki nem kapott ilyen nyilatkozatokat, az októberben utalandó ellátmányokból meg majd a 36%-os adóelőleget vonják, mert nem nyilatkozott időben az ember.
2009. szept. 17. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!