Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a gyereketek...

Mit szólnátok, ha a gyereketek szociális munkásnak szeretne tanulni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit szólnék, örülnék hogy célja van és támogatnám!!
2013. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Azt, hogy nagyon szép szakma és örülnék, hogy ilyen empatikus a gyerekem.
2013. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Egészségére!
2013. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Elfogadnám, és támogatnám, ez az ő döntése és semmiképpen nem hátráltatnám. Örülnék, hogy ha neki ez lenne az célja, az álma, és meg tudná valósítani.
2013. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Mennyire van tisztában azzal, hogy mivel jár? Vannak ismerőseim ott, két típust látok.

1. Az irodájában ül, lópikulát sem csinál, felveszi a fizetését. Ez így korrekt és kényelmes.

2. Eleinte komolyan veszi a feladatát, és elmegy a mocskos putrikban élő cigányokhoz, de egy idő után rájön, semmit nem ér a próbálkozása.

Én lebeszélném róla. Lélekölő munka.

2013. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
szép, segítő szakma és jó, ha a gyereket érdekli vmi, tudja, mit szeretne csinálni. micsoda kérdés ez? amúgy ezen belül számos helyen elhelyezkedhet, tehát még csak nem is adott, h mit fog majd csinálni, így nehéz lenne helyeselni v helyteleníteni. ami a tanulmányait illeti, felsőfokú végzettséget ad, egy elég könnyen elvégezhető szakon
2013. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Leginkább szenvedélybetegek/hajléktalan ellátás/ esetleg gyermekvédelem a cél.
2013. márc. 22. 13:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy én milyen helyzetben vagyok, mennyire tudom majd őt támogatni (merthogy megélni a fizetéséből csak nagyon nehezen fog tudni).

Meg persze attól is függ, hogy milyen képességei vannak. Ha képességei alapján simán lehetne belőle akár orvos is, akkor nyilván lebeszélném arról, hogy elpazarolja az életét. Ha viszont átlagos vagy az alatti képességű, akkor bátorítanám, hogy diplomát szerezzen, akár szoc. munkás szakon.

Tehát a választás a nem lényegtelen részletek függvénye.


Amúgy ez egy nagyon szerteágazó terület. Neki mik a motivációi? Melyik terület érdekli?

2013. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Örülnék, hogy van célja, ötlete, tervei.

Természetesen támogatnám.

2013. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam rá, de az öreg nénik, bácsik pelenkázása elriasztót
2013. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!