Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Májusban tölti kisfiam a 3....

Májusban tölti kisfiam a 3. évét munkahelyemen 2 évig dolgoztam kis könyvvel majd 3 hónapig bejelentve utána 3 hónap táppénz volt onnantól gyesen vagyok. Mire leszek jogosult? Ha valaki jártas a témában és segíteni tud annak megköszönném?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést, újból szülni fogsz? A 2 év munka, majd 3 hónap és táppénz, az a fiad születése előtt volt?

Ha újból szülsz, akkor gyesre leszel jogosult. Ha munkanélkülire vagy kiváncsi, hogy kapsz-e, akkor nem, nem kapsz.

2013. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!!

Nem fogok újra szűlni csak mivel munkaviszonyom van 2009 októberétől és 2010 május végétől-től gyesen vagyok nem tudom hogy a szabadság jár-e nekem vagy sem

2013. márc. 22. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy jár, ha még fennáll a munkaviszonyod! Vagyis, ha rendesen be is vagy jelentve. A gyes első évére jár neked a szabi. Bár nem tudom hány éves vagy. Úgy számoltam, hogy 30 éves vagy, akkor: 22 nap jár és még 2 nap a gyerek miatt, így 24 nap.
2013. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze még be vagyok jelentve 8 órába de májustól nem szeretnék oda visszamenti mert papíron órába vagyok de valójában napi 13 órát dolgozom 3000 Ft-ért.27 éves vagyok a főiskolát 2008-ban fejeztem be.Köszönöm
2013. márc. 22. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!