Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2013 márciusig van gyedem. Ha...

2013 márciusig van gyedem. Ha utána pár hónap gyes alatt esek teherbe, és elmegyek táppénzre, mekkora milyen juttatásokat kapok a második gyerek után?

Figyelt kérdés

remélem akkor már összejön a baba, régóta várjuk, és most kezelnek engem éppen.


nagyon érdekelnének az anyagiak, mert nem olcsó a kezelés.

bérem bruttó 250 volt, maximum gyedet kaptam.


Köszönöm a válaszokat.



2012. nov. 21. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha elmégy táppénzre, a táppénzed alapja az a jövedelem lesz, amiből anno a gyedet számolták.


A tgyás alapja a minimálbér kétszerese lesz maximum, a gyed alapja meg, ha nem leszel 6 hónapnál hosszabb ideig gyesen, akkor ugyanaz lesz, mint a tgyásé.

2012. nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, mivel él a munkaviszonyod, újra jár a tgyás, majd a gyed.
2012. nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, tehát ha 6 hónapnál hosszabb ideje vagyok gyesen, mire teherbeesek, akkor kevesebb lesz a tgyásom és a gyedem is?
2012. nov. 21. 10:25
 4/9 anonim ***** válasza:

A tgyásod mindenképpen kevesebb lesz a második babával, mert 180 bérezett nap híján nem lehet több a minimálbér kétszeresének 70%-ánál. Vagyis nem a 250 ezer után kapod, hanem a (jelenleg) 186 ezer után.


A gyed azonban csak akkor lesz kevesebb, ha az igénylést megelőző évben nagyobbrészt gyesen voltál, mert akkor nem él a kedvezményszabály, így a minimálbér lesz az alapja.

2012. nov. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, csak még egy utolsó kérdést.

gyed esetén, ha az igénylést megelőző évben két hónap gyedem, mondjuk 4 hónap gyesem, a többi táppénz volt, akkor is megkapom a maximum gyedemet?


adom a zöld kezet

2012. nov. 21. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, persze. A kedvezményszabály lényege, hogy ha 6 hónap, vagy több volt a gyed, tgyás, táppénz (vagy akár ezek összesítve), akkor a tgyás alapja a gyed alapja is.


Ha pl. van 3 hónap gyed, 5 hónap gyes, és 4 hónap táppénz, akkor összesen 7 hónapot voltál olyan ellátáson, ami a kedvezményre jogosít:D

2012. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszodat!! :X
2012. nov. 21. 14:16
 8/9 heply válasza:

Figyelmeztetéss képpen,itt a történetem a tgyással!

Mindenkinek, akit érint!


10 éve van folyamatos munkaviszonyom.

3 gyermekem van.

A második baba 2010 április 10-én született.

2012 április 10-ig tgyás,majd gyed.

Április 11-től táppénz,szeptember 4-ig.

4-én született a 3 baba.

Minimálbéres vagyok,ez után vártam a tgyást 65100ft

Kaptam 50000 ft-ot adómentesen,mert él a nagycsaládos adókedvezményünk.

Hogy miért?

Mikor táppénzre mentem,a munkáltatóm kifizette autómatikusan a 15 nap betegszabadságot,47000ft-ot.Mivel ez bérjövedelemnek számít,és nem éri el a minimálbér összegét,ez lett a tgyás,és a gyed alapja.

Ha valakinek van lehetősége gyesen maradni,az maradjon,mert akkor a szerződés szerinti bére lesz az alap.

2012. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A munkáltatód hibázott, nem is kicsit, ugyanis veszélyeztetett terhesség esetén NEM JÁR a betegszabadság.

Te is hibáztál, mert ha ennek alaposan utánajársz, akkor még helyre lehetett volna hozni.

Az OEP nem hibázott, mert volt tényleges jövedelmed (a betegszabi az), és ők ez alapján számoltak, teljesen helyesen.


De emiatt senkinek nem kell gyesen maradni, hiszen a táppénz (ami veszélyeztetett terhesség esetén a kezdetektől jár) nem bérjövedelem, nem lesz tényleges jövedelem, a szerződéses bér lesz a táppénz alapja.


MOndjuk én a helyedben futottam volna pár kört, mert 15 ezer forint nem kevés pénz.

2012. dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!