Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért változtam meg mióta...

Miért változtam meg mióta gyermekem van? Azt hiszem irigy lettem. Vagy nem is tudom. Azt vette észre, hogy amióta gyerekem van (20hónapja) teljesen kifordultam magamból, és olyan ember lettem akiket mindig is kinevettem.

Figyelt kérdés

Írok példát:Szomszéd gyereknek vettek elektromos kiautót. Kellett az enyémnek is...nem, nem ő mondta ÉN akartam. Ha van az egyik gyereknek valamilye, legyen az enyémnek is a legjobb!

Tiszta őrület. Kihfordultam magamból. MÉG SZERENCSE, hogy ez csak magaban zajlik, és MÉG nem kezdtem el hangosan mások előtt is kukorékoln, hogy "majd én is veszek"! "Neki is lesz" Stb.

MIVAN VELEM???


2013. márc. 22. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Az én anyám mindent megkapott gyerekkorában, amit csak szeretett volna, ezért nem értette, hogy milyen volt nekem, ha nem kaphattam meg amire vágytam. Gyerek voltam, nem értettem mi az, hogy mi ezt nem tehetjük meg anyagilag. Annyira megmaradt bennem ez a "nélkülözés", hogy semmiképp nem akartam, hogy az én gyerekem is átélje. Most inkább nem eszek, de megveszek neki mindent, amit valóban szeretne, persze "ezért cserében" kapok tőle tiszteletet, szófogadást, mindenféle segítséget. Nem biztos, hogy ez egy jó dolog, de az mindenképpen jó, hogy beismerted magadnak. Most már csak azon gondolkozz, hogy ez mitől lehet, neked is a gyerekkori élményeid, vagy valami más vezetett erre?
2013. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valahol normális, hiszen meg szeretnél adni mindent a gyerekednek, és ha van rá módod, akkor mindenből a legjobb legyen. én is ilyen vagyok.

Vagy másra gondolsz?

2013. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nővérem ilyen. Annyira HASZONTALAN dolgokat vesz a gyerekeknek, mert nagyzolni akar, hogy már néha engem idegesít. És nem érti miért nem vagyok ugyan ilyen. Nem mondom, már vettem olyat a lányomnak ami nem lett volna szükséges, de azért én az ilyet már túlzásnak tartom. Nem akarom, hogy a lányom miattam legyen anyagias, és ne értékelje az apró örömöket az életben.
2013. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha belátod, h hülyeségeket csinálsz, az jó. Lehet ezt kontrollálni. A felismerés már félsiker. Azokkal van inkább gáz, akik észre sem veszik, h milyen nevetségesek.
2013. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, én sokat nélkülöztem gyerekkoromban, de soha nem annyira, hogy ettól most kóros idiótává válljak..

Soha nem vltam nagyzolós, rongyrázó, pedig nagyon jól állunk anyagilag, dolgozunk is érte, nem kérkedem vele. Ésszel költöm a pénzt, most is írok egy példát, most nálunk pont gumcsizma mizzéria van,nincs a gyereknek csizmája, lassan itt tavasz kellene neki. Nézegettem 3 és 4 ezerért ittott. Aztán néztem a tescóban is 1700-ért. Simán megvehettem volna neki a 4ezreset, de nem tettem, mert feleslegesnek tartok kiadni egy olyan dolgora 4ezret amit 1700ért is meg tudok venni, és lesz a lábáan maximum 8 alkalommal.

De ha jön a szomszéd gyerek, és látom milyen klassz kis széldzsekije van, akkor addig megyek míg az én gyerekemnek nem vesze egyet. NEM UGYANOLYAT, tehát én nem AZT akarom ami a másiké, hanem egy olyat.

Hát nem tudom....elé furcsa dolgok ezek.

2013. márc. 23. 13:09
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen 16:04-es, erre gondolok...DE ez nem hiszem, hogy jóra vezet.

A tesómék szintén jómódúak, de ők már abszolút nem is ezen a világon élnek, ő is így kezdte, "csak" ezt veszem meg "csak" azt veszem meg a gyerekeknek. Aztán már bécsbe jártak alsógatyáért is, meg osztrákba bicikliért, meg svájcba mittudoménmiért. Az anyósom dettó ilyen!! Ő képes repülőre ülni, hogy vásároljon.

Szerintem ez nem normális, s én ettől félek, hogy akarva akaratlanul ilyenné válok, szépen lassan....

2013. márc. 23. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!