Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 35 éves kor felett vajon...

35 éves kor felett vajon nehezebben viseli a terhességet, a szülést, utána regenerációt, éjszakázást, hisztikorszakot az ember?

Figyelt kérdés
Vagy miért mondják sokan hogy egy életkor után már nem vállalnának gyereket/még egy gyereket? (holott biológiailag még lehetséges lenne hiszen van peteérés)?
2013. jan. 30. 17:25
 1/4 Jégtánc ***** válasza:
53%
38 évesen szültem a 3-ik gyermekem,most lesz 1 éves.Terhesség rendben volt,semmi gond nem volt egyszer sem.Viszont a regeneráció az már tényleg nem olyan mint amikor 23 vagy 25 évesen szültem.Éjszakázást jobban bírom mint régebben,és a türelmem is birka:) Gondolom sokan azért azt is nézik hogy pl mennyi idősek lesznek mikor a gyermekük 18 vagy 20 éves lesz.Mert ha nem első gyermek akkor most már tudnak megint egymással foglalkozni a párok pl.Sok oka van.Mindenkinek más:)
2013. jan. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
sokadik gyereknél nincs gond, de elsőnél bizony sok probléma lehet, mert a szalagok, izmok már nem olyan rugalmasak, nagyobb az esély pl császármetszésre... de többediknél mint az előttem szóló is írta iyen gondok nincsenek. A regeneráció is biztos lassabb, és ami fontos, h csökkennek az esélyek, h az ember lássa a dédunokáját, sajan néha az unoka is rizikós így
2013. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért is kérdezem, mert nekem is van már kettő 25 és 27 évesen szültem. Szeretnénk harmadikat és apa nagyon győzköd hogy most mint később és én mindig úgy voltam vele hogy majd a "legutolsó" pillanatban szóval úgy 38 felé bőven ráérek, de a férjem meg sok más ismerősöm is azzal érvel hogy olyan "idősen" már semmi kedvünk se lesz újrakezdeni a pelenkázást babázást meg a teherbeesés se biztos hogy olyan könnyen megy mint korábban ment meg a szülés, meg utána stb...
2013. jan. 30. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem csak elsô babás tapasztalatom van, így semmi összehasonlítási alapom nincs a korán szüléssel kapcsolatban. 39 múltam, mikor teherbe estem és a 40. szülinapom elôtt 2 hónappal született a lányom. Terhességem szuper volt, nem vizesedtem, nem volt terhességi cukrom, nem volt magas vérnyomásom, nem fulladoztam, mert a baba a bordáim között ide vagy oda befészkelte volna magát. Császároztak, de olyan gyorsan felépültem belôle, hogy 3 hét múlva már autót vezettem. A mai napig semmi gondom a heggel. Eddig a biztos elônyök.

Türelmesebb nem lettem, az éjszakázást úgy-ahogy elviselem, elviseltem, viszont a hisztikorszakot nagyon nehezen viselem....pont a kellôs közepében járunk. 3 éves a lányom.

Tesó valsz nem lesz és remélem még láthatom az unokáim!

Az egyetlen, amit sajnálok a késôi szülésben, hogy valószínûleg nem lesz tesó:-((((

2013. jan. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!