Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes után épp, hogy elkezdtem...

Gyes után épp, hogy elkezdtem dolgozni és terhes lettem. A gyesem után kapom a gyedet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! októberig voltam gyesem,januárig volt a felgyülemlett szabim.Most vettem észre,hogy terhes lettem.Az új szabályok szerint elbocsáthatnak a munkahelyemen,hogy megint terhes vagyok? És még mindig az az érvényes,hogy amikor megszületik a baba,az az elötti éved jövedelme számít?Szóval,akkor én csak 3 hónapot dolgoztam tavaly és még hiába dolgozok egy pár hónapig alacsony lesz a gyedem? Még ki kellett volna húznom két hónapig,hogy jövőre szülessen a baba és lrgyen egy kerek évem amit ledolgoztam,hogy magasabb gyedet kapjak? Vagy hogy lesz.Köszönöm a segítséget.Kérlek írjatok,mert aggodom,hogy lesz? Nem mindegy,hogy 40-et vagy 90-et kapok!Köszönöm
2013. márc. 23. 06:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha írásban bejelented, akkor nem rúghatnak ki, védett vagy. Ezt érdemes e-mailen és tértivevényes levélben megtenni, hogy bizonyítani tudd, a bejelentés tényét.

A GYES nem számít bele az előző évi jövedelmedbe, tehát azt nem veszik figyelembe a GYED kiszámításánál. Hogy pontosan mi alapján kapsz majd ellátást, szerintem kérdezd meg az OEP-nél, vagy a munkáltatódnál.

2013. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha tavaly 3 hónapot dolgoztál, akkor még idén is dolgozz 3 hónapot, (feltételezem, hogy idén szülsz majd), akkor a béred lesz az alapja. Ha nincs az igénylést megelőző évben 180 bérezett nap, akkor az igénylést közvetlenül megelőző 180 napból számolnak - neked így a tavalyi 3 hónap, és az idei 3 hóna (ha már nem dolgozol tovább áprilistól) lesz az alapja.
2013. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!