Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszeretném vásárolni a baba...

Megszeretném vásárolni a baba "kezdő csomagot" a menyemnek. Hova célszerű menni Budapesten?

Figyelt kérdés

Most jár az 5 hónap közepén. Lassan el kéne kezdeni megvásárolni a dolgokat. Hétvégén erről beszéltünk is, de a frontok miatt olyan rosszul volt, hogy nem bírt erre koncentrálni, inkább elvonult pihenni.

A fiammal átbeszéltünk egy két dolgot. Ő vállalta a bababörzéket.

Illetve megbeszéltük azt, hogy mi az, ami kell és mi nem. Valamint, hogy mi legyen kizárólag új és mi lehet használt.


Mivel egy komplett gyerekszobát kellene vennem és hozzá minden tartozékot, így nem tudom, hol lenne célszerű elkezdeni a vásárlást.


Ötletek?


2013. márc. 26. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyre mehetsz, attól függ, hogy használt vagy új? Használt holmiknál ajánlom az aukciós oldalakat, hirdetési portálokat (jófogás, apród), ha új, akkor bababolt, de nem tudom, helyileg mit ajánljak?!

És egy apró kérdés: a menye tudja, hogy mindebből ki fog maradni? Én biztos nem örülnék, ha anyósom rendezné be a babaszobát a fejem felett...

2013. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link] mi itt vettük a Viktor családból a szekrényt-kombi ágyat-polcos elemet.

Azt hiszem katalógusból tudnak rendelni olyat ami épp nincs náluk.

Egy próbát megér.

2013. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kapard össze a menyedet és igen is menjen el ö is vásárolni, vagy ha veszélyeztetett terhes akkor a neten nézze ki mit is szeretne milyen típust, és a fiaddal menjetek el körbe nézni. brendon és egyéb nagy babaoltokba.


Mi is és tesóék is kaptak anyukáktól sokmindent. Anyám pl össze ült a tesómékkal és sógornöm anyukájával és megbeszelték mi kell, és abból ki mit vállal. Aztán mikor aktuális lett akkor anyám pl elment velem meg sógornömmel megvenni.

Aztán mikor én voltam terhes akkor is hasonlóan volt.

Most pl gyerekeknek húsvétra megyünk vásárolni együtt.

Anyosommal mas, mert neki a penztarcaja es izlese egyelö az enyemmel, így ö simán szuper dolgokat vesz lányaimnak mindig.

2013. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
2013. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha lehet közösen nézzétek át, hogy Ő milyet szeretne, és csak utána bevásárolni. Azért a kicsinek a kuckóról mindenkinek van egy elképzelése, használtan is sok pénz, ne legyen belőle sértődés.
2013. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy álltunk neki, hogy megnéztük mit lehet itthoni dologból hasznosítani. Ugyanis szerintem sok mindent meg lehet oldani otthoni bútorból is. Pl volt egy komódom ami elég jó állapotban van most is, arra csináltattam egy pelenkázó feltétet, amit később le is lehet venni, így marad egy komódunk későbbre. Ami bútorban tetszett nekem az RS bútor kínálata, nem drága, és viszonylag korrekt áron, korrekt minőség. Sok mindent úgy vettem már, hogy nem kimondottan babásat, mert később is tudjuk majd használni, inkább vettem bútormatricát, színes figurákat és ráragasztottam, hogy vidámabb legyen, de később még amikor már tini korú lesz a lányom még mindig használhatja. Babaágyat használtan vettem végül teszvesz-vaterán, de csak azért, mert amit kinéztem végül mégsem volt az RS.ben már és már nem tudtam rendelésre várni. Brendon nagyon drága volt nekem bútorban, kihagytuk... Függönyt is úgy csináltam, hogy vettem egy fehér nagyon szép, jó drága függönyt, ami később is szép, és vettem rá nagyon szép pillangókat, amiket feltűztem rá, nagyon jól néz ki, és szeretik a gyerekek. Szőnyeget újat vettem DIEGO-ban volt akciós, az kivételesen gyerekmintás:) Megfelelő minőség, de figyelni kell, mert sok szőnyeg olyan anyagú, hogy alig lehet porszívózni, és baba mellett ez fontos. Ennyi jutott eszembe hirtelen:) Gratulálok az Unokához!!!
2013. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ!

Nem veszélyeztetett terhes, csak elkapott valami vírust egy hete és attól gyengélkedik.


Szívesen hagynám rájuk a dolgokat, de a fiam sokat dolgozik most egy projekten, a menyem meg születése óta vak.

Dolgozott még egy hónappal ezelőtt, de az orvosa inkább kiíratta tp-re, mert nem biztonságos áldott állapotban a közlekedése.


Az ízlés terén meg azt mondta, hogy neki mindegy, mert nem látja úgy sem.

Viszont a kislányát már mindennél jobban várja. Sokat szoktunk róla beszélgetni. Főleg az uh képekről kérdez sokat, hogy eltudja képzelni milyen is lehet valójában a pici.

2013. márc. 26. 13:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok dolgot meg lehet venni az Ikeában is, mi sok jó dolgot vettük ott, pl. a gyerekágyat és a pelenkázót is (megfizethető áron).
2013. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az Ikea jó ötlet! Mi a pelenkázót vateráról, hozzá valókat (pelenkázólap+huzat) Ikeából, kiságy is olcsó és jó, lámpa stb. onnan való!
2013. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát így, hogy vak, már más a helyzet. Akkor csak az apukának kell, hogy tessen. Ajánlanám az Ikeát, Kikát. Itt szinte mindent be lehet szerezni nagyon jó áron. A brendon szerintem drága, de pl hordozóban és babakocsiban elég nagy a választék. Van belőle outlet is.
2013. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!