Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Önállóan enni kezdő baba elé...

Önállóan enni kezdő baba elé szerintetek kell előkét tenni?

Figyelt kérdés
Unokám kezdett önállóan enni, menyem nem tett előkét, azzal az indokkal, hogy tanuljon meg vigyázni a ruhájára. Evés után pólócsere következett. A család ezt nem nézte jó szemmel, de nagyon nem merültünk bele a vitába. Szerintetek?
2012. aug. 17. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mindig kötök előkét a babámra, egyenlőre én etetem, a fiamra is, ha olyat eszik, ő két éves.


De majd rájön az anyuka, az meg, hogy a család nem nézte jó szemmel...gondolom nem ők mosnak a babára, akkor meg nekik nem mindegy?

2012. aug. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyfelől dícséretes, hogy a menyed nem esik kétségbe a foltoktól. Másfelől viszont szerintem ahoz még kicsi az unokád, hogy a ruhájára vigyázzon, főleg hogy ő most arra koncentrál, hogy sikeresen eltalálja a száját meg az ennivalót.

Én úgy vettem észre, hogy ahogy nőnek, egyre inkább kialakul bennük, hogy zavarja őket, ha leeszik magukat és oda fognak figyelni erre.

Szóval nem árt az előke. Én pl nem szívesen öltöztetem feleslegesen a lányomat, minek nyúzzam ezzel.

A menyed egyelőre túl sokat vár el.

2012. aug. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

amikor még csak a fő kérdést olvastam azt hittem úgy van vele mint én (hogy tökmindegy hogy van e előke előtte az én gyerekeimre amikor enni tanultak kb.szkafander kellett volna ráhúzni mert MINDEHOL képesek voltak kajásak lenni nem csak az előke 6x6 centis területén. Így én rájuk adtam vmi ruhát amit nem sajnálok ha foltos lesz és abban szabadon gyakorolhattak.

Tehát nem használtam előkét ebben a szakaszban de nem ezért hogy megtanuljanak vigyázni a ruhájukra.

A legnagyobbam 5 éves már tud vigyázni a ruhájára. A 3 évesem még nem, az 1 évesem meg főleg nem.

2012. aug. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit nem nézett jó szemmel a család? Hogy leette magát a gyerek, vagy hogy nem hagyta az anyuka a koszos pólóban? A mosás a menyed dolga, majd ő elintézi. Ha neki így jobb, akkor ezt el kell fogadni.


Én sem tettem előkét a gyerek elé, csak mikor még én etettem, olyan 8 hónapos koráig. Onnantól egyáltalán nem használtuk. Nem azért, hogy tanuljon meg vigyázni a ruhájára, hiszen már lassan 3 éves, még mindig nem tud rá vigyázni, hanem mert mint már írták előttem, teljesen felesleges volt. Pedig volt többféle is, nejlon mellényke, műanyag morzsafogós, sima textil. Mindegyikben képes volt ott is összekenni magát, ahol egyébként lehetetlen. Így minden evés után átöltözés volt. De nem érdekelt, van mosógép, kimossa a ruhát. Most sem érdekel, ha napjában 10szer öltöztetem át, mert sarazik, vízben ugrál, pancsol, homokba, porba fetreng. Nagy dolog, gyerek, legalább jól érzi magát.


Hagyjátok békén a menyedet, épp ilyen anyósoktól akadnak ki az anyukák, és irkáljak ki, hogy: Mit tegyek az anyósommal, mindenbe beleszól, kritizál, rosszallóan néz, semmi sem jó, amit én csinálok (és még folytathatnám)... Az ő családja, az ő gyereke, az ő dolga.

2012. aug. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Snapette ***** válasza:
Lányom 16 hónapos, és én sem adok rá előkét az evéshez, mert fölösleges. Sokszor hajat is mosunk evés után, nem beszélve a nadrágról, zokniról, és a polonak nem csak az elejét tudja leenni... Tulajdonképpen egészen fantasztikus, hogy hol és hogyan tudják összekenni magukat, tényleg szkfander kéne ahhoz, hogy tiszta maradjon a ruha, ahogy előttem már írták. Szerintem ki kell békülni azzal, hogy a gyakori mosások időszaka van, és kész.
2012. aug. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én gyerekem mindig levette magáról az előkét, ha meg nem sikerült, ordított, nem volt hajlandó előkében enni. Baba kora óta előke nélkül eszik. Ez van. Nem érdekel, kimosom a ruháját.

Nem látok ebben semmi problémát, amíg van mosógép és mosószer.

2012. aug. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!